Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Dni Chengdu w Łazienkach Królewskich

Dni Chengdu w Łazienkach Królewskich

reklama
   udostępnij tweetnij wykop
Ceremonia parzenia herbaty, popisy mistrza kuchni syczuańskiej oraz taniec z maskami - to główne atrakcje Dni Chengdu, które odbędą się w Łazienkach Królewskich od 22 do 24 lipca.

Chengdu, którego kulturę będzie można poznać podczas trzydniowych pokazów, to dynamicznie rozwijająca się metropolia w chińskiej prowincji Syczuan. Słynie jako ośrodek tradycji syczuańskiej, a jego symbolem jest Panda Wielka, zamieszkująca tamtejsze tereny.

Atmosferę tego niezwykłego miasta poczujemy w Łazienkach Królewskich podczas Dni Chengdu. Będą ceremonie parzenia tradycyjnej herbaty chińskiej połączone z degustacją napoju oraz pokazy mistrza kuchni syczuańskiej. Wśród przyrządzanych dań znajdą się smażone jajka z pomidorami po chińsku, kurczak gong bao, wieprzowina hui gou rou oraz tofu ma po. Poznamy sekrety syczuańskich potraw, a każda z lekcji zostanie zakończona degustacją.

Sztukę miasta Chengdu przybliżą gościom Łazienek Królewskich pokazy tańca z maskami - Bian Lian, a także koncerty i nauka gry na tradycyjnym chińskim instrumencie muzycznym - guqin (rodzaj cytry). Nie zabraknie również wykładów na temat miasta Chengdu, prowincji Syczuan i tradycyjnej kultury chińskiej.

Dni Chengdu będą się odbywać w piątek, sobotę i niedzielę (22-24 lipca), w godz. 10.00-20.00, koło Amfiteatru (w pobliżu, a także w środku rozstawionego tam namiotu). Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Organizatorem Dni Chengdu w Łazienkach Królewskich jest miasto Chengdu i Fundacja Chińsko-Polskiej Wymiany Gospodarczej i Kulturalnej SINOPOL.
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!