Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Jakie klocki LEGO kupić?

W dzisiejszych czasach dzieciom oferowany jest niezwykle szeroki wybór zabawek, obiecujących miło spędzony czas. Jakie są najlepszym wyborem z punktu widzenia dorosłych?

  1. Klocki LEGO - co je wyróżnia spośród innych zabawek?
  2. Jakie są rodzaje LEGO?
  3. Jakie spośród klocków LEGO najlepiej jest wybrać dla dziecka?

Dlaczego świetną zabawką dla dziecka są właśnie klocki LEGO? Zastanówmy się.

Klocki LEGO - co je wyróżnia spośród innych zabawek?

Klocki LEGO od lat cieszą się niezwykłą popularnością zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Nie dzieje się tak bez przyczyny. Przede wszystkim jest to zabawka, która się nie nudzi - gotowe konstrukcje można przecież zburzyć, by stworzyć nowe, zupełnie inne. Pozwala to zatem na wielogodzinną zabawę. Co więcej, klocki LEGO uczą kreatywnego myślenia, pozwalają najmłodszym ćwiczyć wyobraźnię przestrzenną i koncentrację, a także dają możliwość uczenia się cierpliwości i rozwiązywania problemów. Są one zabawką, która pozwala dziecku uczyć się - i robi to zupełnie niepostrzeżenie!

Jakie są rodzaje LEGO?

Jeśli chodzi o klocki LEGO wybrać można spośród wielu różnorodnych rodzajów. Dla najmłodszych dzieci proponowane są LEGO Duplo. Są one znacznie większe od zwyczajnych klocków, dzięki czemu maluchy nie mogą się nimi zadławić. Dla starszych dzieci dostępny jest niezwykle szeroki wybór różnych serii LEGO. Przez lata popularnym wyborem było LEGO City, czyli zestawy klocków inspirowane życiem w mieście. Wśród dostępnych rodzajów są także klocki dedykowane fanom poszczególnych serii filmowych (jak na przykład LEGO Disney czy LEGO Marvel). Wśród nich furorę robią na przykład LEGO Indiana Jones czy LEGO Star Wars, a także LEGO Avatar. W ofercie znaleźć można klocki przeznaczone dla dziewczynek, takie jak LEGO Friends, zestawy klocków dla osób zainteresowanych robotyką i futurystycznymi modelami pojazdów, takie jak LEGO Technic i wiele, wiele innych.

Jakie spośród klocków LEGO najlepiej jest wybrać dla dziecka?

Wybierając zestaw klocków LEGO, najlepiej jest skupić się przede wszystkim na zainteresowaniach małego konstruktora. Obecnie dostępne są tak różne rodzaje klocków LEGO, że z łatwością można znaleźć zestaw, odpowiadający indywidualnym upodobaniom. Przykładowo dla dzieci, uwielbiających znaną serię filmów o dinozaurach najlepsze są LEGO Jurassic World. Z kolei LEGO Ninjago świetnie sprawdzi się dla fanów kreskówki o przygodach ninja. Zestawy LEGO Batman z kolei z całą pewnością ucieszą małych fanów filmów o tym bohaterze. Bardziej skomplikowane konstrukcje, takie jak na przykład modele pojazdów czy znanych miejsc będą świetnym wyborem dla dzieci i nastolatków, lubiących wyzwania. Można mieć pewność, że w świecie LEGO każdy ma szansę znaleźć coś dla siebie.

reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama