Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie dla dzieci i seniorów 65+

Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie dla dzieci i seniorów 65+
W Warszawie prowadzone są obecnie dwa programy bezpłatnych szczepień przeciwko grypie:

1. dla dzieci - program polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki zachorowań na grypę dla dzieci w wieku od 6. do 60. miesiąca życia.

2. dla seniorów - program polityki zdrowotnej z zakresu szczepień przeciwko grypie sezonowej jako profilaktyki zachorowań w populacji osób w wieku 65 lat i więcej pn. „Grypa 65+”.

[Dalsza część artykułu poniżej ⬇️]
reklama

Szczepienia dzieci przeciw grypie w WarszawieSzczepienia przeciw grypie dla dzieci finansowane są ze środków m.st. Warszawy. Aby skorzystać z programu dziecko musi spełniać następujące warunki:
- być mieszkańcem m.st. Warszawy,
- mieścić się w przedziale wiekowym 6-60 miesiąc życia (wiek potwierdzony będzie na podstawie numeru PESEL).

W przypadku dzieci szczepionych przeciw grypie po raz pierwszy w życiu, należy podać dwie dawki szczepionki w odstępie ok. 4 tyg. W ramach programu finansowane są obie.

Lista placówek realizująca program dla dzieci >> link

Jeżeli dziecko korzysta z podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) w jednej z wymienionych przychodni, należy skontaktować się bezpośrednio z placówką i umówić się na wizytę kwalifikującą do szczepienia oraz na wykonanie szczepienia.

W przypadku, jeśli dziecko nie jest zapisane do POZ (lista powyżej), należy umówić się na wizytę u lekarza w swojej przychodni i pobrać zaświadczenie o braku przeciwwskazań do szczepienia. Dokument jest ważny 24 godziny od chwili wystawienia. Z tym zaświadczeniem należy zgłosić się do jednej z wybranych placówek z listy. Zalecamy wcześniejszy kontakt telefoniczny z przychodnią.

Szczepienia seniorów przeciw grypie w WarszawieCelem, finansowanego ze środków m.st. Warszawy, programu jest zapobieganie przypadkom zachorowań na grypę wśród populacji z grupy podwyższonego ryzyka (osób od 65. roku życia) oraz profilaktyka powikłań pogrypowych, m.in. zapalenia płuc i oskrzeli, zapalenia ucha oraz zaburzeń pracy serca.

Lista placówek realizująca program dla seniorów >> link

Osoby które są zapisane do poradni podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) w przychodniach wymienionych na liście, powinny skontaktować się bezpośrednio z placówką i umówić na wizytę kwalifikującą oraz na wykonanie szczepienia.

Jeżeli przychodni nie ma na liście, należy umówić się na wizytę u lekarza w swojej przychodni i pobrać zaświadczenie o braku przeciwwskazań do szczepienia (dokument jest ważny 24 godziny od chwili wystawienia). Z tym zaświadczeniem, należy zgłosić się do wybranej placówki z poniższej listy, która w ramach posiadanych możliwości może wykonać szczepienie.

Więcej informacji o obu programach szczepień znajdziesz na stronie zdrowie.um.warszawa.pl/szczepienia
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama