Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Cukrzyca w ciąży – jednodniowe warsztaty

Cukrzyca w ciąży – jednodniowe warsztaty
Warszawski Instytut Zdrowia Kobiet zaprasza kobiety ze zdiagnozowaną cukrzycą ciążową na jednodniową hospitalizację, podczas której przyszłe mamy zostaną kompleksowo przebadane oraz wezmą udział w spotkaniach organizowanych przez lekarzy WIZK.

Program startuje już 9 listopada!

[Dalsza część artykułu poniżej ⬇️]
reklama
W Polsce od 3 do 12% kobiet ciężarnych choruje na cukrzycę ciążową. Diagnoza powinna być dla nich impulsem do zmiany trybu życia, wprowadzenia zdrowych nawyków żywieniowych oraz zwiększenia aktywności fizycznej. Nieleczona może doprowadzić do poronień, wad wrodzonych, obumarć wewnątrzmacicznych, nadmiernego wzrastania płodu, urazów okołoporodowych, hipoglikemii oraz innych problemów adaptacyjnych u noworodka. Dlatego lekarze i położne z Warszawskiego Instytutu Zdrowia Kobiet zapraszają mamy na jednodniowe pobyty w szpitalu, podczas których przyszłe mamy nie tylko zostaną przebadane przez specjalistów, ale także otrzymają cenne wskazówki dotyczące zmiany nawyków oraz dbania o zdrowie swoje i dziecka.

W każdy czwartek ciężarne z cukrzycą będą przyjmowane na Oddział Patologii Ciąży, gdzie omówione zostaną najważniejsze tematy:
- zasady diety cukrzycowej
- zasady kontroli glikemii z użyciem glukometru oraz nowoczesne techniki kontroli glikemii z użyciem sensorów do ciągłego pomiaru glikemii
- wysiłek fizyczny w ciąży – nieodzowny element terapii kobiet z cukrzycą ciążową (zajęcia praktyczne).

W skład zespołu diagnostyczno-terapeutycznego wchodzą: lekarz ginekolog, położna oraz fizjoterapeutka. Przyszłe mamy dostaną też glukometr oraz receptę na paski do glukometru, a wieczorem wrócą do domu.

Jak się zgłosić?
Poproś lekarza o skierowanie do szpitala z rozpoznaniem cukrzycy w ciąży, a następnie umów termin hospitalizacji pod numerem: (22) 636-06-50 [Rejestracja/Biuro Wsparcia Pacjenta].

źródło informacji i zdjęcia: Warszawski Instytut Zdrowia Kobiet
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama