Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Jakie powinny być krzesła biurowe?

Jakie powinny być krzesła biurowe?
Siedzący tryb życia, jaki prowadzi zdecydowana większość z nas, nie wpływa korzystnie na nasze zdrowie. Zwiększa się ryzyko nadwagi i otyłości oraz pojawienia się insulinooporności, a tym samym konsekwencje tych zaburzeń i chorób są bardziej realne.

[Dalsza część artykułu poniżej ⬇️]
reklama

Dodatkowo, metabolizm węglowodanów zwalnia, pojemność serca i przepływ krwi są ograniczone oraz pojawia się ból pleców, który jest bolączką właściwie wszystkich pracowników biurowych. Zdrowa dieta i odpowiednia ilość aktywności fizycznej to nie wszystko - warto kupić ergonomiczne biurko i krzesło. Jakie zatem powinny być krzesła biurowe?

Biurka do firmy

Biurka elektryczne uznaje się za najbardziej ergonomiczne, ponieważ pozwalają na dopasowanie wysokości biurka do osoby, która będzie przy nim siedzieć. Takie dopasowanie pozwala na zachowanie naturalnej pozycji podczas siedzenia - kąt prosty między ramieniem a przedramieniem, wyprostowane plecy, spoczywające swobodnie ręce. Zdrowa i naturalna postawa ciała pozwala zminimalizować ryzyko pojawienia się bólu pleców i wady postawy.

Biurka elektryczne pozwalają na połączenie pracy siedzącej z tą na stojąco. Już 15-20 minut pracy stojącej na dzień odciąża kręgosłup, dzięki czemu pracownicy mogą poczuć się lepiej. Oczywiście, nie chodzi o popadanie w skrajności i zamianę pracy siedzącej na stojącą, a o przeplatanie tych dwóch trybów pracy i odciążenie kręgosłupa.

obraz

Krzesła biurowe

Biurko to nie jedyny mebel, który ma wpływ na nasz kręgosłup podczas pracy. Bardzo istotne jest także krzesło, na którym siedzimy. Krzesła biurowe powinny mieć możliwość regulacji wysokości siedzenia, dzięki czemu możliwe jest zachowanie prawidłowej sylwetki. Krzesła biurowe należy ustawić tak, aby stopy swobodnie dotykały podłoża, a noga, zgięta w kolanie, tworzyła kąt prosty. Dodatkowo, regulacja wysokości siedziska w krzesłach pozwala zapobiegać uciskowi na tętnicę udową, a to minimalizuje ryzyko tworzenia się zakrzepicy żylnej, którą taki długotrwały ucisk powoduje.

Krzesła biurowe powinny także mieć opcję regulacji głębokości siedziska - dzięki temu zapewniamy zdrowe i optymalne podparcie ud na całej ich długości oraz zachowanie właściwej pozycji kręgosłupa szyjnego, piersiowego i lędźwiowego.

Ważne są także: zagłówek z regulowaną wysokością, podłokietniki oraz odpowiednie oparcie. Zagłówek musi odciążać głowę, ramiona i kręgosłup oraz zapobiegać bólowi karku i szyi. Podłokietniki mają za zadanie odciążenie górnych partii kręgosłupa, nadgarstków i barków. Z kolei oparcie powinno być wygodne i umożliwiać odpowiednią cyrkulację powietrza. Jest to ważne szczególnie latem, przy wysokich temperaturach.

Firma Elzap

Krzesła biurowe, biurka elektryczne i inne meble biurowe wysokiej jakości oferuje sklep Elzap. Świetna jakość ich produktów idzie w parze z atrakcyjną ceną!

reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę