Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Różne warianty Windowsa 10

Różne warianty Windowsa 10

reklama

Każdy komputer - czy to stacjonarny, czy laptop - potrzebuje sprawnego i wysokojakościowego systemu operacyjnego. Taki system można nabyć w atrakcyjnej cenie od firmy Windows - na przykład Windowsa 10. W jakich wariantach można go dostać?

Charakterystyka Windowsa 10

W 2015 roku ukazał się system operacyjny Windows 10, który powstał z myślą o komputerach osobistych i miał zastąpić Windowsa 8. Windows 10 wprowadził nowy interfejs i sklep z aplikacjami Windows Store. Jest dostępny w wersji Home, Pro, Education czy Workstation. Wersja Home jest dedykowana użytkownikom domowym, którzy mają mniejsze wymagania wobec systemu, z którego będą korzystać. Z kolei wersja Pro jest przeznaczona firmom, które oczekują od systemu maksymalnej wydajności i całkowitym bezpieczeństwie danych.

Wersja Education jest przeznaczona dla instytucji edukacyjnych - z systemu mogą korzystać placówki oświatowe, nauczyciele, uczniowie i studenci. Została opracowana na podstawie Windows 10 Pro. Ma przede wszystkim usprawniać pracę w firmach i korporacjach, w jak również w szkołach. Najważniejsza cecha systemu operacyjnego Windows 10 Education to uproszczona instalacja i aktualizacja systemu. Z kolei najważniejszymi funkcjami Windows 10 Education są:

  • usprawniona wielozadaniowość systemu za sprawą wirtualnych pulpitów i obsługa wielu pulpitów,
  • zwiększona wydajność,
  • aplikacje edukacyjne w celu wzbogaconego nauczania,
  • lepsza integracja z narzędziami Microsoft Office i Office Mobile,
  • możliwość zarządzania tożsamością dla szkół za sprawą Azure Active Directory,
  • Mobile Device Management - zaawansowane zarządzanie urządzeniami mobilnymi.

obraz

Windows 10 for Workstations

Ta wersja systemu Windows 10 pro jest dedykowana najbardziej zaawansowanym użytkownikom, czyli takim, którzy potrzebują jak najwyższej wydajności pracy. Windows 10 for Workstations, czyli dla stacji roboczych, pozwala obsługiwać do 6 TB pamięci RAM i 4 procesorów - więcej niż Windows 10 Pro. Dzięki temu znacznie wzrasta wydajność urządzenia, co przyspiesza i ułatwia pracę. Z tego powodu ta wersja systemu jest przeznaczona do wykonywania zadań, które wymagają dużych zasobów, na przykład edycji obrazów i wideo lub renderowania 3D.

Dobre programy komputerowe

Windows 10, Windows 11 i inne tanie programy komputerowe wysokiej jakości można kupić na stronie Teamnet Software. Licencja programów z tej strony jest dożywotnia, a dodatkowo konsument nie musi wychodzić z domu, aby zakupić któryś z nich. Może dokonać zakupu online, a wybrany produkt znajdzie się na jego mailu tuż po zaksięgowaniu płatności!

reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama