Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Obozy młodzieżowe na ferie – czy są organizowane również za granicę? Sprawdzamy!

Obozy młodzieżowe na ferie – czy są organizowane również za granicę? Sprawdzamy!
Obozy młodzieżowe to fantastyczna okazja dla dzieci i młodzieży do spędzenia ferii pełnych przygód. Czy istnieje możliwość wyjazdu zorganizowanego za granicę? Alpejskie stoki kuszą młodych narciarzy, a rodzice nie zawsze mogą pozwolić sobie na urlop. Rozwiązaniem są zagraniczne obozy młodzieżowe. Kto może brać w nich udział oraz gdzie się odbywają?

[Dalsza część artykułu poniżej ⬇️]
reklama

W ostatnich latach popularność zagranicznych wyjazdów dla młodzieży nieprzerwanie rośnie. W zależności od lokalizacji potrafią kosztować niemal tyle samo co kolonie organizowane w Polsce.

O wyjazdach za granicę marzą zwłaszcza fani sportów zimowych. Nie da się ukryć, że stoki w Alpach stanowią dużo większe wyzwanie i pozwalają na doszlifowanie umiejętności jazdy na nartach czy snowboardzie do perfekcji. Sprawdzamy, które obozy zagraniczne są warte uwagi.

Obozy dla młodzieży i nie tylko. Czy dzieci mogą jechać za granicę bez rodziców?

Tak, istnieją obozy młodzieżowe organizowane za granicą. Są znakomitą okazją dla dzieci i młodzieży do poznania innych kultur oraz szlifowania umiejętności językowych. Obozy zagraniczne mają różnorodne programy, nie tylko oparte na zimowych aktywnościach. Wśród nich znajdziesz naukę języków obcych, sporty grupowe, zajęcia artystyczne czy wyjazdy skupione na zwiedzaniu.

Ile lat musi mieć dziecko, aby wyjechać na obóz za granicę? Nie ma ograniczeń, o ile posiada pisemną zgodę rodzica. W praktyce biura podróży zabierają na dalsze wyjazdy jedynie dzieci powyżej 13. roku życia. Zdarzają się nieliczne wyjątki, przykładowo, kiedy rodzice zapisują do grupy rodzeństwo. Jednak należy ustalić to z organizatorem, a różnica wieku między młodszym dzieckiem a pozostałymi uczestnikami nie powinna być zbyt duża.

Rozwiązaniem mogą być obozy dla całych rodzin. Niektóre organizowane są za granicą. Zdejmują z ciebie obowiązek planowania atrakcji, rezerwowania noclegów i zapewniania posiłków. Warto rozważyć taką opcję, jeśli twoje dziecko jest zbyt małe, aby jeździć na obozy samodzielnie.

Polecane obozy za granicą dla nastolatków

Obecnie młodzież chce poznawać świat i zdobywać nowe doświadczenia jak najwcześniej. Zagraniczne obozy stanowią bezpieczną opcję. Nastolatkowie mogą uczestniczyć w programach wymiany kulturowej, obozach językowych i wyjazdach narciarskich do ośrodków znanych na całym świecie. Wyjazdy dostosowane do różnych grup wiekowych i zainteresowań, czyli dokładnie takie, które stoją za sukcesem obozów młodzieżowych oferuje KochamWakacje.pl.

Na narty najlepiej jechać w Alpy. Obowiązkowe punkty to włoskie Livigno lub Madonna di Campiglio. W Austrii najpopularniejsze stoki znajdują się w Karyntii. Szukasz bliższego celu podróży? Postaw na słowackie Tatry. Będą idealne na pierwszy zagraniczny wyjazd na narty.

Nie interesują cię narciarskie obozy za granicą? Poświęć ferie na naukę języka angielskiego. Nie ma na to lepszego miejsca niż stolica Anglii, Londyn. Wyjazd pomoże ci przełamać barierę językową oraz zobaczyć miejsca i zabytki, które znasz z filmów.

Wyjazdy studenckie – w jakim wieku są uczestnicy?

Napisanie matury nie oznacza, że musisz jeździć wyłącznie na wakacje organizowane samodzielnie. Wyjazdy studenckie to propozycja skierowana do starszych uczestników, zazwyczaj studentów lub młodych dorosłych. Pozwalają na zwiedzanie nowych miejsc w grupie osób o podobnych zainteresowaniach.

Uczestnicy wyjazdów studenckich zazwyczaj muszą mieć ukończone 18 lat, ale wiele biur oferuje programy przeznaczone również dla młodszych dorosłych. Na niektórych obozach młodzieżowych limit wieku wynosi 19 lat, więc studenci pierwszego roku są mile widziani. Jeśli szukasz nowych znajomych, wyjazd studencki to wybór dla ciebie.

reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧