Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Kabiny prysznicowe – rodzaje

Kabiny prysznicowe – rodzaje

reklama

Prysznic to rozwiązanie wybierane zdecydowanie częściej niż wanna, nic dziwnego, ponieważ prysznic zajmuje znacznie mniej miejsca niż wanna. Producenci oferują nam niezliczoną ilość modeli ceramiki łazienkowej. Prysznice możemy podzielić ze względu na kabiny prysznicowe. Wybór właściwego wyposażenia naszej łazienki uzależniony jest od możliwości pomieszczenia oraz naszych indywidualnych wymagań.

Jakie są rodzaje kabin prysznicowych?

Prysznic ze względu na swoją kompaktową budowę daje znacznie większe możliwości aranżacyjne niż wanna. Ponadto biorąc prysznic, oszczędzamy znacznie więcej czasu niż w przypadku brania kąpieli. Warto wspomnieć także o oszczędności wody. Jeżeli prysznic trwa znacznie krócej niż kąpiel, to zużycie wody jest mniejsze.

Prysznice dzielimy głównie ze względu na kabiny prysznicowe. Pierwszym rodzajem są kabiny prysznicowe narożne. Jak sama nazwa wskazuje, są one montowane w rogu łazienki. Ze względu, że zajmują mało miejsca, są to zdecydowanie najczęściej kupowane kabiny przez klientów. Oczywiście kształt kabin tego typu może być różny, w zależności od kształtu brodzika. Wyróżnić możemy kabiny półokrągłe, kwadratowe bądź wielokątne. Kolejnym rodzajem kabin są kabiny przyścienne, których konstrukcja oparta jest na przyleganiu ściany kabiny do ściany łazienki, na której zainstalowana jest bateria. Ten rodzaj kabiny możemy połączyć z brodzikiem półokrągłym, prostokątnym i wielokątnym.

kabina-prostokatna-martinica-mono-rozne-rozmiary-wyprodukowane-w-polsce

Rodzaje drzwi do kabin

Wyróżniamy także kabiny wolnostojące, niestykające się z żadną ścianą łazienki. Ponieważ zajmują one najwięcej miejsca, dlatego też najlepiej sprawdzą się w dużych łazienkach bądź pokojach kąpielowych. Ich ciekawy i oryginalny wygląd sprawia, że wyposażenie tego typu jest niezwykle mocnym akcentem aranżacyjnym wnętrza. Ostatnim rodzajem są kabiny wnękowe. Wystarczy do nich zamontować wyłącznie drzwi, bowiem reszta to ściany wnęki. Oczywiście możemy wykorzystać wnękę już znajdującą się w naszej łazience, jak i zbudować ją z płyty gipsowo-kartonowej.

Podczas wyboru idealnej kabiny musimy zastanowić się, jakie drzwi powinniśmy w niej zamontować. Wówczas warto odwiedzić sklep z wyposażeniem łazienek i obejrzeć dostępne rozwiązania. Znajdziemy w nim nie tylko kabiny prysznicowe, ale także wanny, umywalki, miski wc podwieszane czy baterie łazienkowe. Pierwszym rodzajem drzwi prysznicowych są drzwi suwane osadzone na rolkach, które jeżdżą w prowadnicach. Kolejne to uchylne, otwierające się, jak standardowe drzwi. Następnym rozwiązaniem są drzwi harmonijkowe, składające się, jak harmonijka. Nie sposób także nie wspomnieć o prysznicach walk-in, nieposiadających drzwi.

reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Wygraj pobyt w hotelu!