Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Co się dzieje po unieważnieniu kredytu frankowego?

Co się dzieje po unieważnieniu kredytu frankowego?
Unieważnienie kredytu frankowego jest rozwiązaniem, do którego dąży coraz więcej kredytobiorców. Z roku na rok rośnie liczba składanych w sądach pozwów. Obecnie frankowicze wygrywają ponad 98 proc. spraw, co jest bardzo dobrą wiadomością. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto jednak sprawdzić, co dokładnie dzieje się już po unieważnieniu kredytu frankowego.

[Dalsza część artykułu poniżej ⬇️]
reklama

Konsekwencje unieważnienia umowy frankowej

Zastanawiasz się, jakie są skutki unieważnienia kredytu frankowego? Konsekwencje te, choć dotkliwe dla banku, są źródłem ogromnej radości dla wszystkich kredytobiorców.

Umowa kredytowa traci wszelką moc prawną

Podstawową i najważniejszą konsekwencją unieważnienia umowy kredytu CHF jest to, że traci ona wszelką moc prawną. Zgodnie z orzeczeniem sądu umowa ta traktowana jest w taki sposób, jakby nigdy nie została zawarta.

Strony zobowiązane są do zwrócenia otrzymanych środków finansowych. Oznacza to, że bank musi zwrócić wszystkie środki, które otrzymał od kredytobiorcy w ramach spłacanych w każdym miesiącu rat. Kredytobiorca natomiast musi oddać tę kwotę, którą od banku pożyczył.

Wykreślenie hipoteki

Kolejną, bardzo ważną z punktu widzenia kredytobiorcy konsekwencją unieważnienia umowy frankowej jest to, że hipoteka wpisana na nieruchomości zostaje uznana za wpisaną bez żadnej podstawy prawnej. W praktyce oznacza to, że zostaje ona po prostu wykreślona – a zatem z danej nieruchomości zostaje zdjęte obciążenie, a kredytobiorca staje się jej pełnoprawnym właścicielem. Należy pamiętać, że przed spłatą kredytu hipotecznego to bank jest właścicielem nieruchomości.

Możliwość odzyskania sporej części spłaconych środków finansowych

Zdecydowanie największą korzyścią dla kredytobiorców, w przypadku których doszło do unieważnienia kredytu frankowego, jest szansa na odzyskanie pieniędzy. Po rozliczeniu z bankiem bardzo często okazuje się, że suma spłaconych rat jest o wiele wyższa niż pożyczona przed laty kwota.

W niektórych przypadkach frankowicze mogą odzyskać nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych! Oczywiście wiele zależy tu od kwoty kredytu i jego parametrów, jednak sumy odzyskiwane przez kredytobiorców bywają bardzo wysokie. I słusznie – to szansa na odzyskanie sporej części środków finansowych, które były wpłacane do banku w ramach spłaty niezgodnego z prawem kredytu walutowego.

Skorzystaj z bezpłatnej analizy umowy frankowej na stronie: https://frankowy-kredyt.pl/uniewaznienie-kredytu-we-frankach/

Nie warto samodzielnie walczyć o unieważnienie kredytu frankowego!

Choć kredytobiorcy nie mają żadnego obowiązku, aby korzystać z pomocy prawnej podczas walki z bankiem, zdecydowanie warto zdecydować się na wsparcie prawnika. Doświadczony prawnik wnikliwie przeanalizuje umowę kredytową, a następnie określi, jakie są szanse na unieważnienie zobowiązania.

Co ważne, zadba on o Twoje interesy na każdym etapie – podczas przygotowywania pozwu, w trakcie rozprawy w sądzie, a także na sam koniec, kiedy przyjdzie czas na rozliczenie z bankiem. Taka pomoc może okazać się niezwykle cenna, dlatego z pewnością nie warto z niej rezygnować.

reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Wygraj pobyt w hotelu!