Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Okulista - ścieżka kariery dla przyszłego lekarza

Okulista - ścieżka kariery dla przyszłego lekarza

reklama
Medycyna jest dziś dziedziną oferującą wiele ścieżek kariery dla osób z różnymi zainteresowaniami. Dla osób zainteresowanych dobrą pracą okulistyka jest jedną z najlepszych propozycji. Okulista to lekarz, którego od czasu do czasu może potrzebować każdy człowiek - szczególnie dziś, w dobie technologii, kiedy nasze oczy stale narażone są na wiele szkodliwych dla nich czynników. Dobrze wykwalifikowany lekarz - specjalista w tej dziedzinie może liczyć na wiele możliwości na rynku pracy.

Jak zostać okulistą?



Okulista jest lekarzem, zatem do wykonywania swojego zawodu potrzebuje przede wszystkim odpowiednich studiów. Pierwszym krokiem jest zatem wybranie się na kierunek okulistyczny na uczelni medycznej. Znalezienie właściwych studiów nie jest trudne - w samej Warszawie istnieje kilka miejsc, w których można kształcić się w tym kierunku. Podobnie jak inne kierunki medyczne, studia mogą tu być dość wymagające. Student musi przyswoić spory materiał złożony zarówno z wiedzy teoretycznej, jak i z praktycznych umiejętności.

Przejście przez wszystkie etapy kształcenia może trwać od 5 do 7,5 lat, w zależności od wybranej specjalizacji. W czasie studiów trzeba również odbyć praktyki zawodowe. Całość kończy się egzaminem państwowym, po którym otrzymuje się stosowane uprawnienia pozwalające na podjęcie pracy.

Gdzie okulista może szukać pracy?



Zapotrzebowanie na okulistów na rynku pracy jest bardzo duże. Specjaliści w tej dziedzinie są potrzebni w różnych miejscach, do państwowych szpitali po prywatne kliniki. Wystarczy spojrzeć na hasło okulista Warszawa, żeby przekonać się jak wiele prywatnych gabinetów funkcjonuje w stolicy Polski.

Okuliści mogą oczywiście pracować w kilku miejscach jednocześnie, z jednej strony pełniąc na przykład dyżury w państwowym szpitalu, a z drugiej przyjmując pacjentów w swoim prywatnym gabinecie. Jest to szczególnie opłacalne w dużych miastach takich jak Warszawa, w których istnieją zarówno liczne państwowe placówki medyczne, jak i prywatne gabinety.

Zarobki okulisty



Okulista może zarabiać naprawdę spore pieniądze, w zależności od miejsca, w którym pracuje. Statystycznie na najniższe zarobki można liczyć w państwowych szpitalach i przychodniach - lekarze tam pracujący zarabiają średnio w granicach 3200 - 4500 zł brutto miesięcznie. O wiele większe pieniądze czekają na okulistę w prywatnych klinikach lub we własnym gabinecie. W takim przypadku miesięczne pensje przekraczają nawet 10 000 zł brutto miesięcznie.

Warto pamiętać o wspomnianej możliwości łączenia ze sobą kilku różnych etatów.

Podsumowanie: czy warto być okulistą?



Praca okulisty, podobnie jak każdego innego lekarza, jest wymagająca i odpowiedzialna. Aby móc ją wykonywać, trzeba ponadto przejść przez wieloletnie i trudne studia. Kariera ta jest jednak bardzo opłacalna, bowiem dobry okulista cieszy się naprawdę wysokimi zarobkami. Ponadto jest to zawód powszechnie doceniany i szanowany, co sprawia, że wykonywanie go przynosi po prostu wiele satysfakcji.
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę