Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Studia podyplomowe – co można zyskać i kiedy warto się zapisać?

Studia podyplomowe – co można zyskać i kiedy warto się zapisać?
Po zdobyciu tytułu licencjata lub magistra wcale nie musisz kończyć swojej drogi edukacji na uczelni wyższej. Przez całe życie możesz poszerzać swoje horyzonty i zgłębiać wiedzę w wybranych zagadnieniach. Wystarczy, że zapiszesz się na studia podyplomowe w renomowanej uczelni. W ten sposób rozwiniesz swoją ścieżkę zawodową.

[Dalsza część artykułu poniżej ⬇️]
reklama
W dzisiejszych czasach dodatkowa edukacja poza podstawowym tokiem ukończonych już studiów jest coraz chętniej wybierana, szczególnie przez osoby młode i ambitne. Decydując się na studia podyplomowe, zyskujesz możliwość rozszerzenia swojej wiedzy, umiejętności oraz otworzysz przed sobą nową drogę na awans i rozwój zawodowy.

Kiedy warto pomyśleć o studiach podyplomowych? Uprawnienia i kwalifikacje



Na studia podyplomowe warto się zapisać zawsze wtedy, kiedy chcesz rozszerzyć dotychczas zdobytą wiedzę na studiach wyższych. To ciekawy sposób, aby zdobyć nowe informacje o swoim zawodzie. Wybierając polecane studia podyplomowe, zyskujesz także:

● dostęp do dodatkowych narzędzi edukacyjnych,
● praktycznie nieograniczone zasoby informacyjne w wybranym kierunku,
● większe szanse na zdobycie wymarzonego stanowiska u pracodawcy.

Niektóre studia podyplomowe umożliwiają też zdobycie dodatkowych uprawnień, które umożliwiają zasiadanie w radach nadzorczych, np. w przypadku ukończenia kierunku studiów podyplomowych MBA.
Dodatkowo w ramach podyplomówki możesz też zyskać przygotowanie pedagogiczne, a więc kwalifikacje potrzebne do zdobycia świadectwa potwierdzającego możliwość nauczania w szkołach.

Kto może zdecydować się na studia podyplomowe?



Podyplomówka na kierunkach takich, jak zarządzanie, pedagogika, a nawet psychoterapia to dodatkowe warianty edukacji dostępne dla każdego, kto posiada jeden z tytułów:

● licencjat,
● inżynier,
● magister.

Na studia podyplomowe można zapisać się także z tytułem doktora. Nie ma żadnych przeciwwskazań, aby w ramach podyplomówki rozszerzać swoją wiedzę i kwalifikacje.

Aby rozpocząć tok studiów podyplomowych, potrzebujesz podstawowej wiedzy z danej dziedziny.

Jeśli dotychczasowe wykształcenie nie daje Ci 100% satysfakcji i czujesz, że możesz mocniej zgłębić swoją wiedzę, jak najbardziej zapisz się na studia podyplomowe. Dzięki rozwinięciu nowoczesnych technologii możesz uczestniczyć też w zajęciach 100% zdalnie. W ten sposób oszczędzasz czas i pieniądze na kontynuowaniu swojej edukacji.

Ile kosztują studia podyplomowe? Sprawdź przed zapisaniem!



Zanim zapiszesz się na studia podyplomowe z dowolnie wybranego kierunku i specjalności, koniecznie sprawdź średnie ceny za pełen tok nauczania. Średnio musisz przyjąć, że wydatki związane z edukacją podyplomową będą oscylować w granicy od 3000 do 10 000 złotych.

Cena jest uzależniona od liczby semestrów proponowanych przez uczelnię oraz zakres przekazywanej wiedzy. Im więcej udogodnień otrzymasz w ramach podyplomówki, tym wyższa będzie cena zapisania się na dodatkowe zajęcia. Mimo pewnych kosztów, zajęcia podyplomowe to realna szansa na podniesienie swoich kwalifikacji zawodowych.
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧