Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Odżywki białkowe tradycyjne i wegańskie dla sportowców - co wybrać?

Odżywki białkowe tradycyjne i wegańskie dla sportowców - co wybrać?
Białko to budulec narządów oraz mięśni człowieka. Każdy z nas musi dostarczać białko organizmowi, aby ten odpowiednio się rozwijał. Jeśli zależy nam na budowie masy mięśniowej, tego białka powinno być niezaprzeczalnie więcej. Warto rozpocząć więc świadomą suplementację tego składnika. Nie tylko wesprze zdrowie, ale również wpłynie na sprawność. Sprawdź, jakie białka są dostępne i co warto wybrać!

[Dalsza część artykułu poniżej ⬇️]
reklama
Białka występują w różnych formach, różnią się między sobą także pochodzeniem. Znaczna większość produktów na rynku to białka tradycyjne, a więc pochodzenia zwierzęcego. Na szczęście coraz szybciej rośnie oferta białek dla wegan, którzy nie sięgają po produkty pochodzenia zwierzęcego lub pochodne. Białko w proszku korzystnie wpływa na zdrowie, sprawność, samopoczucie czy wydolność, niezależnie od pochodzenia!

Jakie białko wybrać - wegańskie czy standardowe?Każdy z nas może wybierać między białkiem zwierzęcym i roślinnym. Jednak najkorzystniejsza odżywka to taka, która dopasowana jest ściśle do potrzeb konkretnej osoby. Ale wybór pomiędzy zwierzęcym a roślinnym białkiem to nie jedyna decyzja do podjęcia. Sportowcy muszą wybrać pomiędzy koncentratem białka serwatkowego, izolatem białka serwatkowego oraz hydroizolatem białka serwatkowego.

Białko wegańskie jest doskonałą opcją dla osób, które stosują dietę wegańską z różnych powodów. Może to być nietolerancja białka odzwierzęcego, jak i kwestia przekonań i wiary. Białko wegańskie wykazuje się niską zawartością biologiczną oraz znacznie niższą zawartością tłuszczu. Stanowi doskonałe dopełnienie codziennej diety. Można je stosować w formie odżywki, gdyż doskonale zastępuje białko zwierzęce u sportowca, jak i w standardowej diecie.

Zwykłe białko pochodzi od zwierząt. Jest to pełnowartościowe białko co oznacza, że posiada wszystkie potrzebne człowiekowi do funkcjonowania aminokwasy. Nie można tego powiedzieć o białku roślinnym, czyli wegańskim, ponieważ jest to białko niepełnowartościowe. Aby więc zaspokoić potrzeby organizmu ludzkiego, trzeba korzystać z kilku roślin.

Przeczytaj także: Suplementacja przy aktywności fizycznej – mądre wsparcie dla Twojego organizmu

Gdzie kupić wegańskie odżywki białkowe?Wegańskie odżywki białkowe to nie nowość na rynku. Można je kupić w dobrych sklepach z suplementami oraz akcesoriami dla osób trenujących. Białko wegańskie dostępne jest w popularnych marketach, sklepach stacjonarnych z odżywkami, jak i w sieci. Cena wegańskiego białka jest znacznie wyższa, niż standardowego odzwierzęcego. Wiąże się to z trudnością w produkcji. Białko wegańskie wymaga idealnego zbilansowania, aby zaspokajało wszystkie potrzeby organizmu.

Kupując odżywkę białkową wegańską, jak i standardową, warto korzystać wyłącznie ze sprawdzonych stron, które cieszą się zaufaniem klientów. Tylko na takich stronach znajdziesz jakościowe produkty, które pomogą, a nie zaszkodzą! Nie zwlekaj - wybierz idealne białko dla siebie i zamów jak najszybciej, by organizm mógł cieszyć się odpowiednim budulcem!
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Wygraj pobyt w hotelu!