Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Bezpłatne pływalnie i siłownie dla seniorów na Woli

Bezpłatne pływalnie i siłownie dla seniorów na Woli

reklama
Wolscy seniorzy od jakiegoś czasu mogą korzystać z programu bezpłatnych siłowni. Teraz dochodzą do tego jeszcze pływalnie, które będą udostępniać swoje tory osobom starszym w wybrane dni tygodnia.

· Akcja trwa od 1 lutego bieżącego roku,
· W jej ramach seniorzy mogą bezpłatnie korzystać z basenów na pływalniach „Foka”, „Nowa Fala” oraz „Delfin”,
· Do ich dyspozycji pozostają również siłownie w halach „Koło” i „Reduta”,
· O pierwszeństwie w korzystaniu z bezpłatnego wejścia decyduje kolejność zgłoszenia się do kasy obiektu.

Badania naukowe jednoznacznie pokazują, że im dłużej pozostajemy aktywni fizycznie, tym lepiej dla naszego zdrowia, w tym również psychicznego. – To tyczy się ludzi w każdym wieku, dlatego serdecznie zachęcam naszych mieszkańców do uprawiania różnych form rekreacji i sportu – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. – Ta prośba tyczy się przede wszystkim naszych seniorów, dla których dzielnica przygotowała specjalny program umożliwiający bezpłatne korzystanie z wolskich pływalni oraz siłowni – dodaje.

Akcja organizowana jest przy współpracy z OSiR Wola, który w wybrane dni udostępni swoje obiekty osobom w wieku 60+. – Pływalnia „Foka” będzie dostępna dla seniorów w środy w godz. 9:00-10:00, do „Nowej Fali” zapraszamy w czwartki od 11:30 do 12:30, a do „Delfina” w piątki między 11:00 a 12:00 – mówi Grażyna Orzechowska – Mikulska, zastępczyni burmistrza Woli. – Pływanie jest znakomitą formą aktywności dla osób w każdym wieku. Pomaga nie tylko wzmocnić niemal wszystkie partie mięśni i zgubić nadprogramowe kilogramy, ale także świetnie wpływa na pracę serca, płuc, jak również całego układu krążenia i oddechowego – dodaje jej Arkadiusz Werelich, dyrektor OSiR Wola. Aby wolscy seniorzy mogli cieszyć się jeszcze lepszym zdrowiem, dzielnica umożliwia im również bezpłatne korzystanie z siłowni. - Hala Sportowa „Koło” zaprasza osoby po 60. roku życia w każdy wtorek od 12:00 do 16:00, a w Hali Sportowej „Reduta” seniorzy mogą bezpłatnie poćwiczyć w czwartki w godzinach 8:00-12:00 - mówi Krystian Wilk, radny Woli.
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę