Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Jaka karma dla shih tzu?

Jaka karma dla shih tzu?

reklama

Shih Tzu to urocza mała rasa psów, której bujna sierść jest godna podziwu. Jednak jest to też rasa wymagająca odpowiedniego odżywiania i opieki — aby skóra psa była utrzymana w doskonałej kondycji, należy podawać karmę dopasowaną do psów rasy Shih Tzu. Jaka karma dla Shih Tzu? Podpowiadamy.

Shih Tzu — o rasie

Mały pies o wielkim sercu — Shih Tzu jest idealnym towarzyszem i wymaga dużo uwagi. Jednak nie lubi być sam. Shih Tzu jest psem, który lubi spacery ze swoim opiekunem. Jednak ze względu na krótki pysk nie lubi on zbyt długich aktywności i woli leżeć na kanapie w domu. Rasa ta znana jest ze swojej lojalności i chęci do nauki, ale też z upartości. Dlatego, aby wychować Shih Tzu, będziesz potrzebować dużo empatii i cierpliwości.

Zdrowa żywność – jaka karma dla Shih Tzu?

Shih Tzu to jedna z małych ras psów, osiągająca masę ciała od około 4,5 do 7,5 kg, w zależności od wielkości ciała. Jego postawę określa się jako niewielką. Przeciętny pies tej rasy dorasta do 27 cm wzrostu, a u Shih Tzu nie obserwuje się zauważalnej tendencji do otyłości. Warto jednak zwrócić uwagę na prawidłową wagę psa, ponieważ ma on krótki pysk, przez co w połączeniu z nadwagą Shih Tzu miewają problemy oddychaniem. Rasa psa Shih Tzu ma też długą sierść, która nieprzycinana zacznie opadać na ziemię niczym powiewna szata. Już mając szczeniaka Shih Tzu, należy poświęcić sierści dużo czasu i przyzwyczaić psa do czesania.

Oprócz odpowiednio dobranej pielęgnacji podstawą dobrego zdrowia jest odpowiednie żywienie Shih Tzu. Dieta psa rasy Shih Tzu powinna być starannie dostosowana do jego potrzeb. Należy zwrócić uwagę na zbilansowaną proporcję energii, minerałów, pierwiastków śladowych i witamin.

Zalecenia żywieniowe dotyczące karmy (zarówno w przypadku szczeniąt, jak i dorosłego Shih Tzu) skupiają się na aktualnej wadze psa. Ponadto ilość jedzenia zależy również od aktywności zwierzęcia.

Jaka karma dla psów rasy Shih Tzu?

Karma dla psów Shih Tzu powinna być dostosowana do wieku oraz aktywności zwierzęcia. I chociaż psy Shih Tzu nie mają skłonności do nadwagi, nie zaszkodzi zwrócić uwagę na ilość podawanej karmy mokrej i suchej. Długie futro i krótki pysk powodują, że wysokie temperatury są dla rasy Shih Tzu niekorzystne i należy ich unikać. Wysoka masa ciała może zaostrzyć ten problem.

Shih Tzu nie jest szczególnie wybredny ani wrażliwy. Psy tej rasy zwykle lubią zarówno karmę suchą, jak i mokrą, czy też kombinację obu. Każdy pies jest inny i wybiera jedno lub drugie w oparciu o swoje preferencje. Kawałki suchej karmy lub różne drobne przekąski nadadzą się również jako nagroda, lub jako przegryzka doskonała podczas treningu czy też spaceru. Ilość smakołyków zawsze należy odjąć od dziennej porcji karmy. Do karmy suchej zalecane są małe kawałki, dopasowane do uzębienia małych psów. Jeśli chodzi o mokrą karmę, zwykle jest ona smaczniejsza niż sucha karma.

Jaka karma dla dorosłego Shih Tzu?

Jeśli szukasz wysokiej jakości karmy dla Shih Tzu, pamiętaj, aby wybrać produkt dostosowany do psów małych ras. Żywienie psa powinno być odpowiednio zbilansowane, bez soi i sztucznych barwników i konserwantów. Dobra karma dla ras małych powinna być łatwa do pogryzienia i połykania dla psa o niewielkim pysku. Sprawdź artykuły dla zwierząt w Media Expert — u nas kupisz produkty takie, jak Dolina Noteci karma dla psa. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą karm dla psów dostępnych w naszym katalogu. U nas znajdziesz wyłącznie pełnowartościowe karmy wysokiej jakości, dzięki czemu Twój pupil będzie radosny i zdrowy.

reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧