Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Miejsca, które warto odwiedzić w 2024

Miejsca, które warto odwiedzić w 2024
Świat stoi otworem przed każdym z nas, nic więc dziwnego w tym, że coraz więcej osób nie wyobraża sobie życia bez podróżowania. Tym bardziej że zagraniczny wyjazd można zorganizować szybko i niewielkim kosztem. Pojawia się jednak pytanie, dokąd warto wybrać się w 2024 roku, aby nie żałować swojej decyzji? Sprawdźmy najpopularniejsze kierunki podróży!

[Dalsza część artykułu poniżej ⬇️]
reklama

Miejsca na wakacje w 2024

Podróżowanie przyjmuje w dzisiejszych czasach bardzo wiele form. Nie jest już kojarzone wyłącznie z długim, wakacyjnym urlopem, ale coraz więcej osób decyduje się na zaledwie kilkudniowe wyjazdy do innego miasta. Świetnym przykładem są tutaj tzw. City Breaki, których celem jest aktywne spędzenie wolnego czasu w danej lokalizacji, które zakłada poznanie miejscowych zwyczajów, atrakcji, spróbowanie lokalnych specjałów kulinarnych.

Najpopularniejsze kierunki podróży w 2024 roku

Dla wielu podróżnych największym problemem jest zawsze wybór optymalnego kierunku docelowego. Możliwości jest jednak tak wiele, że na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Podstawową kwestią jest jednak zastanowienie się, na czym nam najbardziej zależy i jakie mamy możliwości finansowe oraz czasowe. Wśród najciekawszych obecnie miejsc do odwiedzenia nie sposób nie wymienić greckich wysp, które zapewniają piękne widoki i wspaniałą pogodę przez większą część roku. Warto wymienić Sifnos, Korfu, Rodos, Mykonos czy Samos. Ponadto zainteresowaniem cieszą się nadal Wyspy Kanaryjskie, portugalska Madera, południowy obszar Włoch czy np. Cypr all inclusive. Wielu naszych rodaków wybiera też nieco bliższe rejony, w tym Chorwację, ale też Serbię, Albanię czy Macedonię. Turcja to też nadal ciekawy kierunek (zobacz Turcja wakacje). Poza kontynentem europejskim warto z kolei odwiedzić Maroko, Dominikanę, Malediwy czy Zjednoczone Emiraty Arabskie.

obraz

Jak zaplanować podróż zagraniczną

Najważniejsza w przypadku każdego rodzaju wyjazdu jest dobra organizacja i zaplanowanie wszelkich spraw jeszcze przed wylotem. Dzięki temu oszczędzamy sporo nerwów, czasu i najczęściej także pieniędzy. Oprócz przelotu czy miejsca noclegowego zarezerwujmy atrakcje, czy bilety wstępu do obiektów, które zamierzamy odwiedzić. Najlepiej rozpisać sobie szczegółowy plan na każdy dzień, zostawiając oczywiście rezerwę czasową na rzeczy, których nie sposób przewidzieć.

Gdzie szukać najtańszych lotów i noclegów?

Największą przeszkodą na drodze po spełnienie podróżniczych marzeń jest niejednokrotnie wysoki koszt takich wypraw. Na szczęście, można znaleźć wiele atrakcyjnych ofert, dzięki którym podróż nie będzie droga, a jednocześnie zapewnimy sobie komfort oraz bezpieczeństwo. Obecnie najkorzystniej szukać ofert lotniczych i nie tylko przez internet, np. za pomocą platformy do organizacji podróży eSky.pl, gdzie dostępne są połączenia wielu przewoźników. Znajdziemy tam tanie loty krajowe, po Europie, ale też na dłuższych trasach, a jednocześnie możemy zarezerwować nocleg w jednym z 1,3 mln obiektów na całym świecie. Możemy także oszczędzić jeszcze więcej, kupując loty z noclegami w ramach jednej rezerwacji w zakładkach „Wakacje” oraz „City break”. Nie zapomnijmy też o takich kwestiach jak zakup ubezpieczenia podróżnego, które chroni nas na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń.

reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧