Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Piłkarze Legii Warszawa, którzy urodzili się w Siedlcach

Piłkarze Legii Warszawa, którzy urodzili się w Siedlcach
Siedlce to od dawien dawna miasto, w którym kibicuje się Legii. Wielu chłopaków zaczynających tu swoją przygodę z piłką marzy o tym, żeby kiedyś zagrać w stołecznej drużynie. Ta sztuka udaje się jednak nielicznym. W tym tekście przedstawiamy trzech piłkarzy, którzy dostąpili tego zaszczytu. Kiedy trafili do Warszawy i jakie były ich początki? Kiedy zadebiutowali w Ekstraklasie? Jak potoczyły się ich dalsze losy? Odpowiedzi znajdziesz w poniższym tekście. Zapraszamy do lektury!

[Dalsza część artykułu poniżej ⬇️]
reklama

Maciej Rosołek

Maciej Rosołek przyszedł na świat 2 września 2001 roku. Swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Pogoni Siedlce. Trafił tam w wieku 12 lat i trenował w młodzieżowych zespołach przez 2 sezony.

Już wtedy po części utożsamiał się z warszawską Legią. Wszystko za sprawą mamy, która od najmłodszych lat wyposażała go w różnego rodzaju legijne akcesoria, takie jak: plecak, piórnik, długopis, ołówek czy nawet gumka do ścierania. Nic więc dziwnego, że jego kolejnym krokiem w karierze, był właśnie transfer do stołecznego klubu.

Początkowo grywał w drużynach juniorskich. Debiut w pierwszym zespole zaliczył 19 października 2019 roku podczas prestiżowego meczu z Lechem Poznań. “Wojskowi” wygrali wówczas 2:1, a bramkę na wagę trzech punktów zdobył sam Rosołek.

W swoim pierwszym sezonie w Ekstraklasie wystąpił w czternastu spotkaniach, zdobywając trzy bramki. Wraz z Legią sięgnął też po mistrzostwo Polski. Pod względem indywidualnym najlepszy był dla niego sezon 2022/2023. Rozegrał wówczas 34 mecze i zdobył 5 bramek.

Jak Rosołek radzi sobie obecnie? Można to na bieżąco śledzić w serwisie bet.pl. Znajdziemy tam nie tylko wyniki na żywo, ale też szereg ciekawych zestawień statystycznych.

Igor Strzałek

Kolejnym zawodnikiem urodzonym w Siedlcach, który miał okazję zagrać w Legii, jest Igor Strzałek. Pojawił się na świecie 19 stycznia 2004 roku. Swoją piłkarską przygodę rozpoczął w małym klubie Naprzód Skórzec.

Od samego początku wyróżniał się na tle swoich rówieśników. Nic więc dziwnego, że trenerzy zaczęli wystawiać go w starszych rocznikach. Nawet tam, wśród większych rywali, radził sobie znakomicie.

Do Legii trafił z Pogoni Siedlce w 2017 roku. Najpierw wraz z kolegami z Akademii sięgnął po mistrzostwo Polski trampkarzy starszych. Następnie został włączony do kadry pierwszego zespołu i doczekał się debiutu w Ekstraklasie.

W rundzie jesiennej sezonu 2023/2024 wystąpił w dziewięciu spotkaniach i zdobył jednego gola. Trenerzy zdecydowali jednak, że dla młodego gracza lepszym miejscem do rozwoju będzie Mielec. Dlatego też trafił na wypożyczenie to tamtejszej Stali. Czy wraz z nowymi rozgrywkami wróci do stołecznego zespołu?

Artur Boruc

Najbardziej znanym legionistą wywodzącym się z Siedlec niezmiennie od lat pozostaje Artur Boruc. Jeden z najlepszych polskich bramkarzy urodził się 20 lutego 1980 roku. Jest wychowankiem miejscowej Pogoni, gdzie na pierwszy trening zaprowadził go starszy brat.

Tam bardzo szybko zadebiutował w pierwszej drużynie, która wówczas występowała w III lidze. Do Legii trafił w 1999 roku i początkowo występował w rezerwach. Swój pierwszy mecz w Ekstraklasie rozegrał 8 marca 2002 roku przeciwko Pogoni Szczecin.

Z miejsca stał się podstawowym bramkarzem stołecznej ekipy. Bardzo dobre występy zaowocowały najpierw powołaniem do reprezentacji Polski, a następnie transferem do Celticu Glasgow. W 2020 roku powrócił do Warszawy, gdzie po dwóch latach zakończył swoją karierę.

reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧