Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Święto ulicy Stalowej po raz trzeci - lokalność w Europie – wczoraj, dziś i jutro

Święto ulicy Stalowej po raz trzeci - lokalność w Europie – wczoraj, dziś i jutro
Trzy dni wypełnione koncertami, warsztatami, spacerami, wystawami – na jednej z ulubionych praskich ulic. Przed nami trzecia edycja „Święta Ulicy Stalowej”!

W poprzednich latach impreza przyciągnęła ponad 5 tysięcy uczestników i cieszyła się zainteresowaniem nie tylko ze strony mieszkańców prawobrzeżnej Warszawy, ale także odwiedzających z innych części stolicy.

[Dalsza część artykułu poniżej ⬇️]
reklama
Kolejna odsłona festiwalu organizowanego przez Dom Kultury „Praga” potrwa od 14 do 16 czerwca i będzie połączona z obchodami 20-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Dlatego w tym roku podtytuł Święta to „lokalność w Europie – wczoraj, dziś i jutro”.

Na scenie pojawią się więc zespoły i artyści z różnych krajów Europy wg klucza: 14 czerwca – wczoraj – państwa założycielskie Unii Europejskiej, 15 czerwca – dziś – te, które dołączyły później (w tym Polska w 2004 r.), 16 czerwca – jutro – kraje kandydujące do członkostwa w UE.

Wczoraj, czyli 14 czerwca, zjemy wspólnie pyszną kolację śródziemnomorską, usłyszymy koncert polsko-francuskiego zespołu BeMy oraz weźmiemy udział w silent disco z niemieckim techno i italo disco.

15 czerwca (dziś) zaczniemy przejazdem rowerową i paradą sąsiedzką, a na scenie odbędą się koncerty warszawskiej Kapeli Sztajer, polsko-słowackiego Trio Julii Masnicovej i Los Payos z repertuarem hiszpańskim.

Jutro (16 czerwca) rozpoczniemy dzień od śniadania sąsiedzkiego i operowego koncertu balkonowego, potem ruszymy z pochodem… piesków, zaś wieczorem wystąpią: polsko-białoruska Hajda Banda, zespół Dagadana łączący elementy kultury ukraińskiej i polskiej oraz grająca bałkańskie rytmy grupa Bum Bum Orkestar.

To nie wszystko! Wzdłuż ulicy rozstawimy 14 namiotów, w których będą się odbywać warsztaty prowadzone przez mieszkańców, lokalne instytucje, a także przez tutejszych twórców, gdyż po raz kolejny finansujemy działania w ramach Minigrantów. Dodatkowo zaprosimy na spacery tematyczne, spektakle dla dzieci oraz wystawę „Stara-Nowa Praga” w technologii 3D.

Ponadto będzie można m.in. nauczyć się rękodzieła pochodzącego z Ukrainy i zapoznać się z literaturą tego kraju, skosztować duńskich przysmaków, namalować swoją ceramiczną płytkę azulejo, zatańczyć taniec brzucha czy współtworzyć pomnik „Prażaka Europejczyka”. Bo trzecia edycja „Święta Ulicy Stalowej” to festiwal sąsiedzki, podczas którego będziemy celebrować naszą przynależność do zjednoczonej Europy.

Szczegóły wydarzenia wkrótce na waw4free. :)

Zobacz relacje z poprzedniej edycji: link

---
fot. Marek Mosiński
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧