Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Innowacje w dziedzinie stomatologii w Warszawie – nowe techniki leczenia zębów

Innowacje w dziedzinie stomatologii w Warszawie – nowe techniki leczenia zębów
Medycyna nieustannie się rozwija, co również jest widoczne w stomatologii. Nowoczesne technologie i metody leczenia przynoszą ulgę pacjentom, eliminując ból, skracając czas rekonwalescencji i poprawiając jakość życia. Poznaj innowacje, które na zawsze zmieniły oblicze leczenia zębów.

[Dalsza część artykułu poniżej ⬇️]
reklama

Najlepsi dentyści w Warszawie używają mikroskopu w leczeniu kanałowym

Leczenie kanałowe polega na mechanicznym pozbyciu się z wnętrza zęba zainfekowanej bakteriami miazgi, dezynfekcji kanałów korzeniowych i szczelnym ich wypełnieniu. Pojawienie się w stomatologii mikroskopów zrewolucjonizowało sposób leczenia.

System kanałowy zęba jest niezwykle złożony. Jego wewnętrzna struktura mierzy około 3×4 milimetry, a kanały korzeniowe są o średnicy ułamka milimetra! To wyraźnie pokazuje, że pole manewru jest niewielkie, co wymaga od lekarza niebywałej precyzji. Mikroskop znacząco powiększa i oświetla leczony obszar. Z jego pomocą specjalista może dokładnie obejrzeć wnętrze zęba, znaleźć ujścia kanałów, sprawdzić, czy w środku nie ma dodatkowych uszkodzeń. Leczenie endodontyczne z użyciem mikroskopu nie tylko jest skuteczne, ale pozwala również uratować zęby, które w przeszłości byłyby skazane na usunięcie.

Nowoczesna przychodnia dentystyczna w Warszawie proponuje alternatywy dla tradycyjnych wypełnień

W gabinetach stomatologicznych pojawiają się również nowoczesne metody wypełnień. Można tutaj wymienić np. rozwiązania typu:

  • inlay,
  • onlay,
  • overlay.

Są to trzy różne rodzaje wypełniania ubytków w zębach, ale mają wspólny mianownik – są to wkłady i nakłady koronowe umożliwiające odbudowanie rozległych ubytków, szczególnie w przypadku zębów trzonowych. Wykonuje się je najczęściej z kompozytu lub porcelany. Dokładnie odtwarzają anatomiczny kształtu zęba z uwzględnieniem punktów stycznych. To sprawia, że wypełnienie jest nie tylko trwałe i odporne na ścieranie, ale i estetyczne i mniej podatne na zmiany koloru.

Precyzyjne wykonanie uzupełnień nie byłoby jednak możliwe, gdyby nie cyfrowy wycisk w technice CAD/CAM, który pozwala na stworzenie obrazu jamy ustnej w czasie rzeczywistym. Z powodzeniem zastępuje tradycyjny wycisk wykonywany za pomocą plastycznych mas protetycznych. Wirtualny odpowiednik zostaje wysyłany do specjalistycznej placówki protetycznej od razu po zeskanowaniu jamy ustnej pacjenta. Dzięki temu istnieje możliwość wykonania takiej odbudowy w bardzo krótkim czasie. Z takiego rozwiązania korzystają w Warszawie stomatolodzy z tej kliniki: https://dentalfraternity.pl/.

Najlepsi dentyści w Warszawie wykorzystują nowoczesną implantologię

Niestety leczenie nie zawsze przynosi pożądane efekty i czasem konieczna jest ekstrakcja zęba lub zębów. Z pomocą przychodzi wówczas implantologia. Specjaliści z tej dziedziny pomagają nie tylko pacjentom z pojedynczymi brakami w uzupełnieniu, ale także tym, którzy stracili całe uzębienie. Niegdyś popularne ruchome protezy odchodzą w zapomnienie na rzecz konstrukcji protetycznych, których fundamentami są implanty. Metoda All on 4 polega na wszczepieniu czterech implantów, na których spoczywa później odbudowa protetyczna. Taka metamorfoza uśmiechu jest możliwa do wykonania nawet w jeden dzień!

Braki w uzupełnieniu, nawet te pojedyncze, należy szybko uzupełnić. Wszczepienie implantów i odtworzenie utraconego zęba przywraca prawidłowe warunki w jamie ustnej, a przede wszystkim pozwala odzyskać komfort i piękny uśmiech.

reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧