Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Jakie ćwiczenia na brzuch na siłowni

Jakie ćwiczenia na brzuch na siłowni
Chcesz mieć płaski, umięśniony brzuch? Wiosna to doskonały czas na to, aby intensywnie zabrać się za trening brzucha, który jeszcze przed rozpoczęciem lata da fantastyczne rezultaty. Trener personalny Mokotów podpowiada, jakie ćwiczenia na brzuch na siłowni będą najskuteczniejsze.

[Dalsza część artykułu poniżej ⬇️]
reklama

To, co w treningu brzucha ma kluczowe znaczenie, to połączenie różnych ćwiczeń, aby zaangażować wszystkie partie mięśniowe – mięśnie skośne, proste i dolne brzucha. Tylko wtedy bowiem tkanka tłuszczowa z brzucha wyraźnie znika, a mięśnie pięknie się zarysowują, pozostawiając trwałe efekty. Trener personalny Mokotów wyjaśnia: Trening musi być regularny, przynajmniej 2-3 razy w tygodniu w przypadku osób początkujących i 3-4 razy w przypadku osób zaawansowanych - szczegółowo napisałem o tym w artykule "Co ile ćwiczyć brzuch". Bez względu na poziom zaawansowania, każdy trening rozpoczynać należy rozgrzewką, a do planu treningowego doskonale jest włączyć odpowiednią dietę, która przy deficycie kalorycznym będzie potęgowała spalanie tkanki tłuszczowej, ale równocześnie zapewni trenującemu organizmowi odpowiednie ilości „zdrowego paliwa”.

Trener personalny Mokotów rekomenduje skuteczne ćwiczenia na brzuch na siłowni

Brzuszki – jak podkreśla trener personalny Mokotów, brzuszki to ćwiczenie, które można wykonywać w różnych wariantach. Podstawowa wersja to start z pozycji leżącej na plecach z ugiętymi kolanami i rękoma rozłożonymi za głową. Unosząc głowę i plecy aż do ich dolnej części prostujemy tułów, zbliżając go do kolan. Jak podpowiada trener personalny Mokotów, trudność ćwiczenia można zwiększyć, dokładając obciążenie. W tym wariancie chwytami w ręce odważnik czy hantel i unosimy plecy w ten sam sposób, unosząc w tym czasie wyprostowane ręce nad głowę. Kolejny wariant ćwiczenia na brzuch na siłowni to brzuszki na ławce skośnej. Startujesz z pozycji siedzącej na ławce z plecami lekko wychylonymi do tyłu. Dłonie chwytają ławkę, nogi unieś w górę w lekkim zgięciu w kolanach. Napnij mięśnie brzucha i przyciągaj kolana do torsu.

V-Ups to kolejne ćwiczenie na mięśnie brzucha, które poleca trener personalny Mokotów. Startujemy z pozycji leżącej, nogi proste, ręce wyprostowane za głową. Napinając mięśnie brzucha, unosimy głowę, ręce, plecy i nogi, zbliżając je w powietrzu do siebie. Trener personalny Mokotów zachęca, aby również w tym ćwiczeniu wykorzystać hantel lub odważnik, jeśli chcemy zwiększyć trudność.

Russian twist to doskonałe ćwiczenie, które angażuje wszystkie mięśnie brzucha, jest jednak trudne dla osób początkujących. Możesz włączyć je do treningu, jeśli masz już zbudowaną bazę mięśniową i chcesz ją wyrzeźbić lepiej. Trener personalny Mokotów wyjaśnia: Start z pozycji siedzącej – proste plecy odchyl delikatnie do tyłu, głowa równo z kręgosłupem, lekko ugięte kolana unieś ponad matę tak, aby dolna część nóg była prostopadle do podłogi. Hantel chwytasz oburącz i napinając mięśnie brzucha, zginaj tors na jedną ze stron, ręce z hantlem podążają za tułowiem – kierując się na tę samą stronę, co ciało. Nogi pozostają uniesione, a mięśnie napięte.

Plank – popularna deska to – jak mówi trener personalny Mokotów – również ćwiczenie, które można wykonywać w różnych wariantach dla różnych poziomów trudności. W wersji podstawowej dla początkujących lub z dodatkowym obciążeniem na lędźwiowym odcinku kręgosłupa dla bardziej zaawansowanych. Start z pozycji leżącej na brzuchu, unieś ciało, wspierając je na przedramionach, opartych o podłoże do łokci, stopy wesprzyj na palcach. Napnij mięśnie brzucha i pośladków i wytrzymaj w pozycji minimum kilka sekund.

Unoszenie nóg na poręczach – kolejne świetne ćwiczenie na mięśnie brzucha na siłowni, to – jak mówi trener personalny Mokotów – unoszenie kolan na poręczach. Chwyć obustronnie poręcze, opierając proste plecy, napnij mięśnie brzucha i zginając nogi w kolanach, unoś je do klatki piersiowej.

Jeśli nie wiesz, jak rozpocząć ćwiczenie brzucha, jaki trening będzie dla ciebie najlepszy i najskuteczniejszy – poproś o wsparcie specjalistę. Trener personalny Mokotów zaplanuje trening szyty na miarę twoich potrzeb.

Jeżeli chciałbyś osiągnąć lepsze wyniki na siłowni lub szukasz pomocy w treningach to zapraszam do kontaktu Trener personalny Mokotów – Rafał Kiszło, ul. Józefa Piusa Dziekońskiego 1, Telefon: 608 472 294 pomogę Ci przebudować sylwetkę. Zadzwoń i umów się na trening.

reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę