Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Wyjazd na festiwal – jak się przygotować? Wskazówki

Wyjazd na festiwal – jak się przygotować? Wskazówki
To prawdziwa gratka dla fanów festiwali i koncertów plenerowych. Możliwe spotkania ulubionych artystów, zespołów i spędzenie czasu z przyjaciółmi sprawia, że festiwale cieszą się niezmienną popularnością. Jeżeli wybierasz się na tego typu wydarzenie, sprawdź, co należy ze sobą zabrać, aby móc jak najlepiej korzystać z tego czasu.

[Dalsza część artykułu poniżej ⬇️]
reklama

1. Dokumenty tożsamościDokumenty to pierwsza rzecz, którą powinieneś spakować do swojej podręcznej torby. Warto zaopatrzyć się w lekką i niedużą nerkę, którą będziesz mógł nosić maksymalnie blisko ciała. Schowasz tam nie tylko dokumenty osobiste, ale także bilety czy mapę festiwalu oraz harmonogram wydarzenia.

Na festiwalach najlepiej sprawdzają się lekkie plecaki, na przykład te, ze sznurkowymi ramionami. Są pojemne i pozwolą Ci zabrać ze sobą niewielką butelkę wody, kurtkę w razie ochłodzenia, a także spakować peleryny i poncza przeciwdeszczowe w razie nagłej zmiany pogody.

2. Namiot i akcesoria do wygodnego posłaniaJeżeli planujesz kilkudniowy pobyt na festiwalu z noclegiem. Zabierz ze sobą namiot karimatę i śpiwór. Jeżeli tylko pozwala Ci na to miejsce, możesz rozważyć pompowany materac. Warto zabrać ze sobą cienki koc, który sprawdzi się wieczorami i w czasie chłodniejszych nocy.

Ciekawym gadżetem na festiwalu, który zapewnia na relaks w ciągu dnia, jest hamak. Na wyposażeniu warto mieć także turystyczne krzesełko, przydatne nie tylko przy namiocie.

3. Survivalowe gadżetyW tej kategorii powinna znaleźć się wszystkie akcesoria, które są powiązane z biwakowaniem. Wygodna latarka czołówka, power bank, kuchnia polowa wraz z paliwem. Jeżeli planujecie gotowanie – sztućce, naczynia i akcesoria do zmywania. Te rzeczy zajmują najwięcej miejsca, dlatego jeżeli wybierasz się grupą przyjaciół, warto rozdzielić między siebie zaopatrzenie.

4. Jedzenie, przekąski i wodaNa festiwal warto zabrać ze sobą jedzenie i picie. Na miejscu często dostępna jest opcja posiłków, jednak warto mieć ze sobą coś na mały głód. Sprawdzą się kanapki, energetyczne batoniki i owoce oraz warzywa odporne na zepsucie. Najlepszą opcją, która Cię, zaspokoi pragnienie, będzie woda. Miej ze sobą podręczny bidon albo stalowy termos, który świetnie utrzyma niską temperaturę napoju.

5. Ochrona przeciwsłoneczna i przeciw owadomNa letnie warunki atmosferyczne to najczęściej wysokie temperatury i mocne słońce. Dlatego warto zaopatrzyć się w krem z filtrem, okulary przeciwsłoneczne a wieczorem z pewnością przydadzą się preparaty na insekty.

6. Ubrania i kosmetykiCzas na spakowanie Twoich rzeczy osobistych i kosmetyków. Warto postawić na minimalizm, chociaż festiwalowe kreacje to zdecydowanie pole do popisu. Oprócz ciekawych ubrań i dodatków warto zabrać ze sobą rzeczy na zmianę zwłaszcza w razie przemoknięcia lub mocnego zabrudzenia.

Z kolei do kosmetyczki spakuj płyny w niewielkich buteleczkach albo w małych kostkach. Obok kosmetyczki powinna znaleźć się także nieduża, ale dobrze zaopatrzona apteczka pierwszej pomocy.

Festiwalowy czas to świetny moment na dobrą zabawę i okazja do przeżycia czegoś ekscytującego. Aby jeszcze lepiej skorzystać z tego czasu, zadbaj o właściwe zaopatrzenie, w czym pomoże Ci nasz poradnik.
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
🤍 Adoptuj flaminga! ❤️