Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Dofinansowane zabiegi kastracji oraz czipowania zwierząt

Dofinansowane zabiegi kastracji oraz czipowania zwierząt
Miasto uruchomiło kolejną akcję kastracji i czipowania zwierząt, których właściciele mieszkają w Warszawie.

Zabiegi w wybranych stołecznych lecznicach będą realizowane przez najbliższe 2 lata.

Tym razem miasto wyda na ten cel około 1 mln zł.

[Dalsza część artykułu poniżej ⬇️]
reklama
Warszawiacy po raz kolejny będą mogli wykastrować lub zaczipować swoje zwierzaki, korzystając z dofinansowania miasta. Właściciele psów i kotów skorzystają z programu w dowolnej z 12 lecznic weterynaryjnych. Ważne jest jedynie, by mieszkać na terenie Warszawy.

Z zabiegu czipowania może skorzystać zwierzę, które ukończyło 12 tydzień życia. Psy muszą posiadać aktualne szczepienie przeciwko wściekliźnie.

Zabiegowi kastracji można poddać zwierzę powyżej 6 miesiąca życia oraz kwalifikujące się do znieczulenia ogólnego. Pupil musi być również zaczipowany, a w przypadku psów dodatkowym wymogiem jest aktualne szczepienie przeciwko wściekliźnie. Właściciele czworonogów w ciągu roku mogą poddać zabiegom finansowanym przez miasto maksymalnie dwa zwierzaki.

Szczegółowe informacje na temat warunków skorzystania z danego zabiegu oraz tego, jakie dokładnie koszty pokrywa miasto, a także pełna lista placówek dostępna jest na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 >> link.

Akcja kastracji psów i kotów jest w Warszawie prowadzona od 2012 r. W tym czasie z zabiegów skorzystało ponad 22 tys. psów i kotów. Jeszcze dłużej prowadzona jest w stolicy akcja czipowania zwierząt. Od momentu jej uruchomienia w 2007 r. skorzystało z niej niemal 110 tys. psów i kotów.

źródło: Urząd m.st. Warszawy
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
🤍 Adoptuj flaminga! ❤️