Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Zgubienie klucza do drzwi wejściowych – jak sprawnie wybrnąć z kłopotu?

Zgubienie klucza do drzwi wejściowych – jak sprawnie wybrnąć z kłopotu?
Zgubienie klucza do drzwi wejściowych jest bez wątpienia sytuacją, w której zalewa nas fala stresu. W efekcie zdarzenia nie mamy często możliwości dostania się do własnego mieszkania lub domu. Z tej przyczyny warto wiedzieć, że istnieją skuteczne metody, aby sprawnie wybrnąć z kłopotu i przywrócić bezpieczeństwo naszego lokum. Poniżej prezentujemy kroki, jakie warto w tym celu podjąć.

[Dalsza część artykułu poniżej ⬇️]
reklama

Sprawdź odwiedzone miejsca

Odkrycie, że nie mamy kluczy do drzwi wejściowych, jest zdecydowanie stresującym doświadczeniem. W pierwszej kolejności pojawia się panika, która może przyćmić racjonalne myślenie. Warto zatem wziąć kilka głębszych wdechów i ponownie przemyśleć swoje działania. Jak postąpić w sytuacji zgubienia klucza do drzwi?

W pierwszej kolejności dobrze jest jeszcze raz dokładnie sprawdzić wszystkie miejsca, w które mogliśmy odłożyć klucze, a zatem przejrzeć kieszenie spodni, kurtki, marynarki, a także torebkę czy plecak. Po uzyskaniu pewności, że kluczy tam nie ma, w następnej kolejności warto odtworzyć pokonaną w ostatnim czasie drogę, przyglądając się, czy przedmiot nam nie wypadł i nie leży, czekając na jego znalezienie. Dobrym pomysłem jest także skontaktowanie się z osobami przebywającymi w miejscach, w których ostatnio przebywaliśmy, ponieważ może się zdarzyć, że to właśnie tam pozostawione zostały nasze klucze.

Skorzystaj z pomocy ślusarza

Jeśli żadna z powyższych metod na odnalezienie klucza nie podziałała, a nie mamy opcji, aby otworzyć drzwi za pomocą zapasowego egzemplarza, rozwiązaniem jest wezwanie ślusarza ze sprawdzonej firmy, takiej jak Pogotowie zamkowe - https://www.pogotowie-zamkowe-warszawa-24h.pl/. Wezwany do pomocy specjalista zajmie się otworzeniem drzwi w bezpieczny i bezinwazyjny sposób, dzięki czemu przywrócony zostanie dostęp do danego lokalu. Warto także wiedzieć, że awaryjne otwieranie drzwi realizowane jest tylko dla osób, które faktycznie posiadają prawo do mieszkania czy domu, dlatego należy być przygotowanym na okazanie odpowiedniej dokumentacji.

Dorabianie kluczy czy wymiana zamka?

Wiele osób ma możliwość skorzystania z zapasowego egzemplarza klucza, dlatego zgubienie własnego nie powoduje konieczności wezwania ślusarza do otworzenia drzwi w sposób awaryjny. W takim przypadku decydują się często na dorabianie klucza. Znalezienie najbliższego ślusarza, który wykona tego rodzaju zlecenie, jest możliwe poprzez wpisanie w Internecie pożądanego hasła i lokalizacji np. dorabianie kluczy Warszawa.

Zalecanym przez doświadczonych ślusarzy rozwiązaniem jest jednak wymiana zamków, ponieważ samo dorobienie klucza może okazać się niewystarczające do zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. Zgubione klucze mogły bowiem trafić celowo lub przypadkowo w niepowołane ręce, co stwarza ryzyko włamania do mieszkania i kradzieży. Ślusarze z Pogotowia zamkowego mogą zrealizować wymianę zamka niezwłocznie po wykonaniu awaryjnego otwierania drzwi, dobierając jeden z mechanizmów zamkowych znajdujących się w ich ofercie.

reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📱 Kanał nadawczy 📱