Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

RUSZA 13. EDYCJA MFF ON ART - FESTIWALU KINA I SZTUKI!

RUSZA 13. EDYCJA MFF ON ART - FESTIWALU KINA I SZTUKI!

reklama
Już 5. lipca rozpoczyna się kolejna edycja ON ART, największego festiwalu filmowego poświęconego sztuce. Jest to wydarzenie o wyjątkowej formule, przedstawiające różne aspekty artystycznej twórczości za pomocą filmowego medium. Przez całe lato będzie można zobaczyć aż 40 filmów w 16 miastach w całej Polsce m.in. w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Łodzi i Szczecinie.

Peggy Guggenhaim i jej tajemnicza darowizna; Przybliżenie postaci najbardziej istotnych krytyków ze świata sztuki; Dokument berlińskiego artysty mierzącego się z rzeczywistością skorumpowanego Bangladeszu; a może mroczna animacja o tancerzu baletowym zmagającym się z własną ambicją i problemami psychicznymi? To tylko cztery propozycje z 40 filmów zakwalifikowanych do festiwalu.

Filmy dokumentalne, eksperymentalne, video-arty, teledyski i animacje. Wybrany przez Jury repertuar składa się z filmów różnorodnych pod względem tematyki oraz formy. Będą to dzieła prywatne, refleksyjne, ale i społecznie zaangażowane, dotykające współczesnych problemów. Projekcje będą wyświetlane w różnych lokalizacjach, w tym podczas kin plenerowych, kawiarniach, muzeach i instytucjach kulturalnych.

W ramach Festiwalu będzie można zobaczyć również propozycje filmów dotyczących muzyki i tańca, które są wstępem do odbywającego się w sierpniu w Warszawie pokazu w ramach 3. edycji Festiwalu ON ART - Dance & Music.

Organizatorem festiwalu jest Fundacja Rozwoju Kinematografii.
Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową Festiwalu: link
oraz na media społecznościowe: link
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧