Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Jeden z najwybitniejszych hiszpańskich organistów zagra w Warszawie!

Jeden z najwybitniejszych hiszpańskich organistów zagra w Warszawie!

reklama
Przed nami kolejny koncert XXXI Międzynarodowego Festiwalu Organy Archikatedry.

“Już 14 lipca miłośnicy muzyki organowej będą mieli niepowtarzalną okazję, by doświadczyć mistrzowskiego wykonania jednych z najpiękniejszych utworów organowych. Tego dnia, w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela, odbędzie się wyjątkowy koncert wybitnego hiszpańskiego organisty, Jesúsa Sampedro Márqueza.” – zapowiada występ Przemysław Kapituła, dyrektor festiwalu.

“Jesús Sampedro Márquez to jeden z najwybitniejszych organistów współczesnych, ceniony za swoje wyjątkowe interpretacje i głębokie zrozumienie muzyki. Jego kariery nie sposób przecenić – profesor hiszpańskich uczelni, Sampedro Márquez koncertuje na całym świecie, zachwycając publiczność swoją wirtuozerią i pasją do muzyki.” – dodaje Kapituła.

Program Koncertu
W programie koncertu znajdą się arcydzieła muzyki organowej, które pozwolą słuchaczom zanurzyć się w dźwiękach przede wszystkim muzyki hiszpańskiej. Nie zabraknie kompozycji Jana Sebastiana Bacha. Publiczność będzie miała okazję usłyszeć:

Eduardo Torres (1872-1934)
In modo antico
Manuel Font de Anta (1889-1936)
Soleá dame la mano
Michel Corrette (1707-1795)
Offertoire a la St. Francoise
Johann Sebastian Bach (1685-1750)
Toccata und Fuge in d, BWV 538 (dorycka)
Andrés Lorente (1624-1703)
Diferencias sobre Guárdame las vacas
Manuel de Falla (1876-1946)
Danza del Fuego
Eduardo Torres (1872-1934)
Impresión Teresiana
Luis Leandro Mariani y González (1864-1925)
Ofertorio para Gran Órgano

Koncert Jesúsa Sampedro Márqueza w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela jest wydarzeniem o ogromnym znaczeniu zarówno dla miłośników muzyki organowej, jak i dla szerokiej publiczności. To nie tylko okazja do usłyszenia wybitnego artysty, ale także możliwość przeżycia niezwykłego doświadczenia duchowego w jednym z najpiękniejszych miejsc sakralnych w Polsce.

Muzyka organowa, ze swoją potęgą i głębią, ma zdolność do wznoszenia duszy i inspirowania refleksji nad istotą wiary i piękna. W połączeniu z wyjątkową akustyką i atmosferą archikatedry, koncert ten stanie się niezapomnianym przeżyciem, które na długo pozostanie w pamięci uczestników.

Koncert odbędzie się 14 lipca 2024 roku o godzinie 16:00 w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie. Bilety (40 zł) można nabyć w kasie archikatedry oraz online na stronie kapitula.org
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧