Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Wirtualna podróż do serca Warszawy z lat 30.

Wirtualna podróż do serca Warszawy z lat 30.
Przenieś się do serca Warszawy z lat 30.! Wystarczy smartfon, dostęp do internetu i krótki postój w wyznaczonym punkcie skrzyżowania Al. Jerozolimskich i ul. Marszałkowskiej.

Grupa „Wirtualna Podróż” prezentuje cyfrową rekonstrukcję fragmentu centrum Warszawy z czasów 30-lecia międzywojennego. To autorska wizja oparta na faktach, a unikatową podróż umożliwia technologia Virtual Reality 360. Wirtualna podróż jest dostępna bezpłatnie dla każdego i nie wymaga dodatkowych urządzeń oprócz smartfona.

[Dalsza część artykułu poniżej ⬇️]
reklama
Jak to zrobić?
1. Stań dokładnie w punkcie, z którego obejrzysz rekonstrukcję przy Rondzie Dmowskiego: obok windy na rogu po stronie Hotelu Polonia Palace oraz dawnej
Cepelii.
2. Kliknij w wideo >> link - koniecznie OTWÓRZ APLIKACJĘ YouTobe’a, bo to film VR 360 stopnii.
3. Obracając się wokół własnej osi i nakierowując smartfon w wybrane przez siebie miejsce obejrzysz na ekranie nieistniejące perełki takie, jak Dworzec Kolei
Warszawsko-Wiedeńskiej w miejscu obecnej stacji Metra Centrum czy reprezentacyjne kamienice zamiast Rotundy.

Zalecamy ustawienie najwyższej rozdzielczości odtwarzania wideo w telefonie, aby detale rekonstrukcji były najlepiej widoczne. Dla lepszego efektu można włożyć smartfon w gogle i podłączyć słuchawki, aby cieszyć się również dźwiękiem.

Najlepszy efekt uzyskasz oglądając cyfrową rekonstrukcję na miejscu, we wskazanym punkcie przy Rondzie Dmowskiego. Jeśli jednak oglądasz na komputerze z dala od tej lokalizacji, kliknij w środek wideo i przytrzymując obraz myszką przesuwaj go w prawo lub lewo - wówczas będziesz mógł / mogła oglądać go panoramicznie.

O autorach:
Rekonstrukcję stworzyła grupa „Wirtualna Podróż”, skupiająca prywatne osoby. Hobbystycznie i „po godzinach”, poza swoją aktywnością zawodową, przygotowali ją: Adam Kryński, Michał Kwestarz, Marcin Szymański i Ernest Julian Rogalski. Są wśród nich specjaliści zajmujący się produkcją wideo i animacji, grafiką komputerową i efektami specjalnymi, a łączy ich pasja do stolicy i jej architektury. Poznali się w gronie współtwórców głośnejanimacji „Warszawa 1935". Pożniej razem zrealizowali również kilka wystaw tematycznych związanych ze stolicą okresu przedwojennego. Prace nad najnowszym 2-minutowym panoramicznym wideo zajęły pół roku, a nad dziełem pracowali całkowicie pro-bono.
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📱 Kanał nadawczy 📱