Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Czy Clatra jest skuteczna na alergię?

Czy Clatra jest skuteczna na alergię?

reklama

Leki przeciwhistaminowe, takie jak Clatra na alergię pomagają pacjentom złapać oddech, gdy wokół wszystko kwitnie i pyli na potęgę. Około 30% populacji na całym świecie, cierpi na alergiczny nieżyt nosa. Alergiczne zapalenie spojówek dotyka 15% populacji. 10% osób na całym świecie ma astmę, z czego znaczna część przypadków jest związana z alergiami. Atopowe zapalenie skóry dotyka 20% dzieci i 5% dorosłych i bardzo często, jest związane z alergiami. W naszym kraju również wiele osób cierpi, a przecież można temu szybko zaradzić.

Jak działa Clatra w leczeniu alergii?

Clatra zawiera substancję czynną bilastynę, która działa przeciwhistaminowo. Blokuje działanie substancji chemicznej w organizmie, która jest odpowiedzialna za wiele objawów alergii, takich jak świąd, kichanie, zaczerwienienie oczu, czy wodnisty katar. Pacjenci często zgłaszają szybkie złagodzenie tych objawów po zastosowaniu tego leku.

W przeciwieństwie do starszych leków przeciwhistaminowych Clatra jest lekiem drugiej generacji, co oznacza, że nie przenika do mózgu, a tym samym rzadziej powoduje senność i zmęczenie. Dlatego jest lubiana przez osoby, które potrzebują leku na alergię, ale chcą prowadzić auto lub kierować maszynami w ciągu dnia.

Wskazania do stosowania Clatry na alergię

Clatra na katar sienny pomaga, szczególnie w okresie pylenia roślin, ale może łagodzić objawy przez cały rok, jeśli alergeny są obecne stale, chodzi o roztocza kurzu lub uczulenie na sierść zwierząt. Dlatego lek jest wskazany do leczenia sezonowego i przewlekłego alergicznego nieżytu nosa.

Clatra na alergiczne zapalenie spojówek również działa łagodząco, gdy dokucza zaczerwienienie, swędzenie, łzawienie i pieczenie oczu. Te objawy często towarzyszą alergicznemu nieżytowi nosa i mogą być szczególnie uciążliwe w okresach narażenia na alergeny, czyli od marca do końca czerwca.

Clatra na alergię jest również stosowana w leczeniu, swędzących wysypek skórnych, które mogą pojawiać się na różnych częściach ciała. Pokrzywka może być wywołana różnymi czynnikami, w tym alergenami, stresem, a nawet co ciekawe zmianami temperatury. Substancja czynna pomaga zmniejszyć świąd i łagodzi wysypki.

Skuteczność Clatry w porównaniu z innymi lekami przeciwhistaminowymi

Aby ocenić skuteczność Clatry, warto zrobić porównanie Clatry z innymi lekami z tej samej klasy, takimi jak loratadyna, ceteryzyna, lewocetyryzyna, i desloratadyna. Clatra i jej substancja czynna bilastyna jest skuteczna w łagodzeniu objawów alergicznego nieżytu nosa, czyli kataru siennego i pokrzywki. Badania kliniczne wykazują, że jest porównywalna do innych leków drugiej generacji pod względem skuteczności w zmniejszaniu objawów, takich jak swędzenie, katar, kichanie i łzawienie oczu. Loratadyna jest również skuteczna w leczeniu objawów alergii, a jej skuteczność jest porównywalna z Clatrą. Loratadyna ma jednak nieco wolniejszy początek działania. Zarówno ceteryzyna, jak i lewocetyryzyna są znane z silnego działania przeciwhistaminowego. Skuteczność w łagodzeniu objawów alergii jest bardzo wysoka, ale mają większe ryzyko senności oraz uczucia zmęczenia. Desloratadyna natomiast jest aktywnym metabolitem loratadyny i ma zbliżoną skuteczność do Clatry.

Czas działania Clatry na objawy alergii

Wystarczy zażyć jedną tabletkę na dobę, aby zminimalizować objawy alergii przez cały dzień i noc. To wygodne rozwiązanie dla osób, które potrzebują skutecznego działania bez konieczności częstego przyjmowania leku.

Jakie objawy alergii można łagodzić za pomocą Clatry?

  • Kichanie
  • Swędzenie nosa
  • Katar sienny
  • Uczucie zatkanego nosa
  • Alergiczne zapalenie spojówek
  • Zaczerwienienie oczu
  • Łzawienie
  • Pieczenie oczu
  • Swędzenie skóry
  • Czerwone, swędzące wysypki
  • Bąble na skórze
  • Pokrzywka
  • Obrzęk skóry w miejscach wysypki

Dawkowanie leku w leczeniu alergii

Lek na alergię jest przepisywany przez lekarzy dorosłym oraz dzieciom powyżej 12 lat. Wystarczy jedna tabletka dziennie, aby zminimalizować objawy alergii przez 24 godziny.

Jeśli masz wątpliwości lub chcesz porozmawiać z lekarzem, możesz skorzystać z e-wizyty u alergologa. Podczas takiej wizyty możesz otrzymać receptę online na lek lub skierowanie na badania specjalistyczne. Możesz też skonsultować dotychczasowe wyniki swoich badań i uzyskać zalecenia dotyczące dalszego leczenia.

Konsultacja online jest szybkim rozwiązaniem, gdy nie masz możliwości pójść na wizytę w gabinecie albo po prostu źle się czujesz i wolisz porozmawiać z lekarzem bez wychodzenia z domu. Niezależnie od miejsca, w którym się znajdujesz, lekarz alergolog udzieli Ci specjalistycznej teleporady online, przeprowadzi wywiad, zaleci dalsze postępowanie i przepisze potrzebne leki.

Bibliografia
https://rejestrymedyczne.ezdrowie.gov.pl/api/rpl/medicinal-products/24023/leaflet

reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę