Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Laboratorium dziennikarskie dla młodzieży z Lidią Ostałowską

Laboratorium dziennikarskie dla młodzieży z Lidią Ostałowską

reklama
fb tt w msg wa tm em cp
Jak patrzeć, żeby dostrzegać?
Jak czytać, żeby rozumieć?
Jak pytać, żeby usłyszeć odpowiedź?

To wyzwania nie tylko dla dziennikarzy. Docieranie do informacji, umiejętność dobrej rozmowy, wnikliwość w obserwacji życia społecznego przydają się każdemu we współczesnym świecie. Służą porozumieniu, pomagają znaleźć sobie miejsce. Ale dziennikarze - i ci z gazetek szkolnych, i ci z wielkich gazet - zadają sobie kolejne ważne pytanie.
Jak pisać, żeby inni to czytali?
Gimnazjalistów i licealistów zapraszamy na warsztaty, które pomogą im znaleźć odpowiedzi.

Podczas sześciu pięciogodzinnych spotkań w kolejne soboty uczestnicy dowiedzą się:
• Jakie są prawa i obowiązki dziennikarza,
• Co to są gatunki dziennikarskie,
• Jak gromadzić i weryfikować informacje,
• Jak powstaje news, wywiad, komentarz i inne formy prasowe,
• Co jest tematem na reportaż,
• Jak zadawać trudne pytania,
• Jak konstruować tekst,
• Czym go obudować.

Na każdych zajęciach zajmiemy się praktyką dziennikarską. Uczestnicy będą nagrywać, notować, poszukiwać źródeł w internecie, wreszcie pisać.
Kto może, niech przynosi na zajęcia dyktafon i laptop. Aparat fotograficzny też się przyda, choćby ten w telefonie komórkowym. Uwaga: część pracy autorzy wykonają w tygodniu, pomiędzy zajęciami; wiąże się to z docieraniem do informatorów. Powstanie zbiór tekstów prasowych. Wspólnie ustalimy, w jakiej formie je opublikować.

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w laboratorium dziennikarskim. Zajęcia pomogą młodym ludziom zapoznać się z warsztatem oraz zgłębić tajniki zawodu dziennikarza. Lidia Ostałowska podzieli się z młodzieżą swoim wieloletnim doświadczeniem oraz wiedzą.

Warsztaty odbywać się będą w soboty (22 października, 5,19,26 listopada, 3 i 10 grudnia 2016 r.) w siedzibie Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej przy ul. Jezuickiej 4 lub w budynku Starej Prochowni oraz w plenerze. Warsztaty skierowane są do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy są zainteresowani rozwojem w dziedzinie, a także tych, którzy po raz pierwszy spotkają się z taką formą pracy.
Warsztaty przeznaczone są dla 20 uczestników, wybranych przez prowadzących na podstawie wypełnionego formularza zgłoszeniowego.
Udział w warsztatach finansuje Miasto Stołeczne Warszawa, a organizatorem
jest Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej.

Ważne informacje:
• Warsztaty odbędą się: 22 października, 5, 19, 26 listopada, 3 i 10 grudnia 2016 r. w godz. 10:00-15:00.
• Termin składania formularzy zgłoszeniowych upływa 19 października 2016 r.
• Wypełnioną kartę zgłoszeniową należy wysłać drogą elektroniczną na adres: info@scek.pl lub dostarczyć osobiście do Działu Organizacji (p. 117) znajdującego się w siedzibie Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej.

My finansujemy Twój udział w warsztatach!

Koordynator:
Magdalena Kostrzewa
Kontakt: 22 277 06 10, mkostrzewa@scek.pl, info@scek.pl

Więcej informacji oraz KARTY ZGŁOSZENIOWE tutaj (kliknij) .
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę