Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Foodsharing w Dzielnicy Wisła

Foodsharing w Dzielnicy Wisła

reklama
Planujesz dłuższy wakacyjny wyjazd, a masz pełną lodówkę? Po wczorajszej imprezie zostało sporo jedzenia? Prowadzisz foodtrucka i nie udało Ci się wszystkiego sprzedać?
Nie musisz wyrzucać jedzenia. Możesz się nim po prostu podzielić :)

Miasto Stołeczne Warszawaoraz Foodsharing Warszawa zapraszają na Plac Zabaw, gdzie stanie pierwsza w Dzielnica Wisła Jadłodzielnia - lodówka, w której możecie zostawić jedzenie, zabrać to na co macie ochotę i przede wszystkim przyczynić się do ograniczenia marnowania jedzenia.

Lodówka jest dostępna od 18 do końca sierpnia 24/7 przy klubokawiarni i sklepie rowerowym Dwa Osiem.

Zasady są proste: dziel się tym, co sam byś spożył. Produkty, których nie przynosimy to: alkohol, surowe mięso i posiłki zawierające surowe jaja. Na opakowaniu powinna być data przydatności do spożycia albo informacja, kiedy coś zostało ugotowane.

Według statystyk najwięcej jedzenia lądującego w naszych koszach na śmieci to pieczywo, owoce, wędliny oraz warzywa. W naszym kraju co roku marnuje się ponad 9 mln ton jedzenia.

Foodsharing Warszawa udostępnia przestrzeń, w której każdy może podzielić się lub poczęstować jedzeniem. Takie miejsca to tzw. Jadłodzielnie – specjalnie oznaczone lodówki i szafki. Otwierane są, w popularnych punktach miasta, np. na uczelniach, w akademikach, przy bazarach. Zachęca sklepy, restauracje i osoby indywidualne do dzielenia się nadwyżkami żywności, która mogłaby się zmarnować. Z Jadłodzielni korzystają m. in. osoby niezamożne. Działa całkowicie wolontariacko.

Dzielnica Wisła to kampania Miasto Stołeczne Warszawa.
Jej realizatorem jest Komisja Klubowa.
Realizator kampanii zastrzega sobie prawo do wprowadzenia zmian w treści i przebiegu wydarzenia.
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧