Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Jak dobrze wybrać opiekunkę do dziecka?

Jak dobrze wybrać opiekunkę do dziecka?

reklama
   udostępnij tweetnij wykop
Dziecko to największy skarb każdego rodzica, dlatego wybór odpowiedniej niani to niełatwe zadanie. Jakie cechy powinna posiadać idealna opiekunka i na co zwrócić uwagę, aby wybrana przez nas osoba sprawiła,że nasza pociecha będzie nie tylko bezpieczna, ale też miło spędzi z nianią czas?

Osób, które oferują swoje usługi jako niania jest bardzo dużo, wybrać tą właściwą nie jest jednak łatwo. Musi to być osoba wykwalifikowana, doświadczona w opiece nad dzieckiem, a przede wszystkich taka, która naprawdę lubi dzieci i chce z nimi pracować, a nie tylko traktuje je jako źródło zarobku. Opieka nad dzieckiem to trudne, a w dodatku bardzo odpowiedzialne zadanie, do którego nie każdy się nadaje. Idealna niania to osoba sympatyczna, uśmiechnięta, ciepła, o miłym usposobieniu, która już od pierwszych chwili potrafi nawiązać dobry kontakt z dzieckiem i być dla niego wsparciem, zarówno podczas zabaw, jak i trudów dnia codziennego. Nasza pociecha musi polubić nianię i dobrze czuć się w jej towarzystwie. Bardzo ważne jest też to, żeby niania znała zasady pierwszej pomocy, aby w razie jakiegoś niespodziewanego zdarzenia wiedzieć, jak zareagować. Wybierając nianię nie należy kierować się jedynie takimi kryteriami, jak wykształcenie czy wiek opiekunki. Mimo że wiele osób wybiera na nianię raczej starsze niż młodsze osoby, to jednak warto się najpierw upewnić, czy taka osoba, która ma już pewne swoje przyzwyczajenia będzie elastyczna i dostosuje się do naszego modelu wychowania dziecka. Poza tym młoda osoba będzie najczęściej miała więcej energii i świeżych pomysłów do zaoferowania. Zatrudniając nianię, przede wszystkim na początku współpracy należy opowiedzieć opiekunce o swoich priorytetach w wychowaniu dziecka czy przyjętych zasadach. Należy pamiętać, że opiekunka powinna realizować naszą wizję wychowania dziecka. Oczywiście bardzo dobrze, jeśli niania wykaże się inicjatywą i sama coś nowego zaproponuje, wszystkie pomysły powinny być jednak uzgodnione z rodzicami dziecka i przez nich zaakceptowane.

Powinniśmy także ustalić, czy zależy nam, na tym żeby niania tylko zapewniała dziecku opiekę i rozrywki, czy także zadbała o jego edukację. Przykładowo wiele osób, które interesują się tematem opiekunka do dziecka w Warszawie dużą wagę przywiązuje do tego, czy dana kandydatka na nianię zna języki obce. Edukacja dziecka na jak najwcześniejszym etapie jest bowiem bardzo ważna i poprzez codzienny kontakt z nianią w obcym języku dziecko szybko przyswoi sobie najważniejsze zwroty w danym języku. Odpowiednio wykwalifikowana niania będzie uczyć nasze dziecko języka poprzez zabawę, dzięki czemu bez stresu i w naturalny sposób dziecko osłucha się z danym językiem. Opiekunka zorganizuje dziecku specjalne zajęcia, jak rytmika, rysunki, czy wycieczki, podczas których używa się języka obcego. Najczęściej poszukiwanie są oczywiście nianie ze znajomością języka angielskiego, jednak popularne są również nianie rosyjskojęzyczne, niemieckojęzyczne, francuskojęzyczne czy hiszpańskojęzyczne. Nianię ze znajomością języka obcego łatwo można znaleźć np. na specjalnych serwisach internetowych pośredniczącym w usługach opieki nad dziećmi, jak np. www.niania.pl.W serwisie zarejestrowanych jest ponad 200 000 opiekunek z całej Polski, dzięki czemu łatwo znaleźć taką, która spełni nasze oczekiwania. Wystarczy tylko wpisać, czego szukamy np. niania w Warszawie i otrzymamy dostęp do profili opiekunek wraz z ich konkretnymi umiejętnościami oraz potwierdzonymi referencjami.

Na początek warto zatrudnić nianię na okres próbny, dzięki czemu możemy sprawdzić, jak sobie radzi, czy nawiązała dobry kontakt z naszym dzieckiem, czy angażuje się w swoją pracę. Warto choć raz bez zapowiedzi wrócić wcześniej do domu, aby sprawdzić, jak niania zachowuje się, gdy jest z dzieckiem sama. Gdy coś nas zaniepokoi koniecznie mówmy o tym otwarcie i nie bójmy się stanowczo reagować, gdy coś będzie się działo niezgodnie z naszymi oczekiwaniami. W końcu pod opiekę niani powierzamy swój największy skarb i musimy mieć pewność, że wszystko będzie dobrze.

Artykuł sponsorowany
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!