Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Fani awiacji spotkali się na Okęciu - relacja z ósmej Nocy w Instytucie Lotnictwa

Fani awiacji spotkali się na Okęciu - relacja z ósmej Nocy w Instytucie Lotnictwa

reklama
   udostępnij tweetnij wykop
Moc atrakcji czekała na tych, którzy przybyli na 8. Noc w Instytucie Lotnictwa na warszawskim Okęciu. Wśród nich pokazy samolotów, śmigłowców i dronów, a także wystawa zdjęć wykonanych z lotu ptaka oraz szereg ciekawostek związanych z kosmosem. Impreza z roku na rok przyciąga coraz więcej osób. - Tłumy, które tutaj krążą mówią, że to trafiony pomysł - mówi Wojciech Łukowski, dyrektor pionu marketingu w Instytucie Lotnictwa. - Jest 70 nowych atrakcji, ogółem jest ich 160. Mnóstwo wykładów i ciekawych ludzi do spotkania - dodał. Wśród przemawiających był między innymi fotograf Maciej Margas, autor albumu "Warsaw on Air". - Są to zdjęcia wykonane z pokładu śmigłowca. To pierwsze tego typu nocne zdjęcia lotnicze - mówił Margas na tle swojej wystawy, która przyciągnęła wielu zwiedzających. - Czegoś takiego jeszcze nie widziałem - powiedział jeden z nich.

Wśród prezentowanych maszyn latających był śmigłowiec ratownictwa medycznego. Jak mówi Iza Bartoszewska, dla której taki śmigłowiec jest miejscem pracy, zainteresowanie maszyną było ogromne. - Zwiedzający najczęściej pytają o to, jak tam się mieści pacjent, bo z zewnątrz tego nie widać - powiedziała Bartoszewska.

Jak powiedział Wojciech Łukowski, impreza to nie tylko miejsce dla fanów awiacji. - Myślę, że to takie miejsce, gdzie każdy może coś dla siebie znaleźć - wyjaśnił Łukowski.Źródło: Agencja TVN
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!