Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Sport to zdrowie, czyli kilka słów o programie „Mamo! Idę na boisko”

Sport to zdrowie, czyli kilka słów o programie „Mamo! Idę na boisko”

reklama
We wrześniu 2017 roku w Warszawie ruszył program „Mamo! Idę na boisko”, w ramach którego trzydzieścioro sześcioro dzieci rozpoczęła swoją przygodę ze sportem. Dotychczas trudna sytuacja rodzinna lub finansowa pozbawiała ich tej możliwości. Program jest efektem zaangażowania tenisistów oraz squashystów w pierwszą edycję turnieju charytatywnego Warsaw Charity Cup.

Niejednokrotnie myśląc o sporcie i jego oddziaływaniu na nasze życie, do głowy przychodzi hasło „Sport to zdrowie!”. Hasło to niezwykle prawdziwe, lecz pomija szereg innych wartości, które niesie ze sobą sport, a które mają znaczący wpływ na kształtowanie charakteru każdego człowieka. Właśnie z tych względów Fundacja Akademia Sportu PRO-AM postanowiła stworzyć turniej charytatywny Warsaw Charity Cup oraz program „Mamo! Idę na boisko”.

Pierwsza edycja Warsaw Charity Cup (1 lipca 2017 r.) zgromadziła pięćdziesięciu czterech zawodników oraz licznych gości, którzy rozumiejąc jak dużo korzyści niesie ze sobą regularna aktywność fizyczna, postanowili wesprzeć rozwój sportowy dzieci. Dzięki zaangażowaniu tenisistów, squashystów, zaprzyjaźnionych klubów sportowych oraz biznesu, we wrześniu b.r. dzieci rozpoczęły regularne treningi.

„Mamo! Idę na boisko
Dream Team - czyli osoby, które postanowiły poświęcić swój wolny czas, aby wesprzeć dzieci w ich sportowej przygodzie
Do współpracy przy naborze do programu Fundacja Akademia Sportu PRO-AM zaprosiła Organizacje, które na co dzień współpracują z warszawskimi rodzinami: Warszawskie Centrum Pomocy Rodzinie, Fundacja Family For Family, Fundacja Big Brothers Big Sisters, Stowarzyszenie Serduszko dla Dzieci, OPS Włochy, OPS Ursynów, OPS Białołęka.

W roku szkolnym 2017/2018 dzieci zostały zaproszone na treningi piłki nożnej, piłki ręcznej, koszykówki, zumby oraz kung-fu. Zajęcia organizowane są w ośmiu placówkach w całej Warszawie. Dzięki temu, co było dla Organizatorów niezmiernie ważne, w zajęciach udział biorą dzieci z aż dziesięciu dzielnic.

„Mamo! Idę na boisko
Do programu zaproszone zostały dzieci w wieku od 4 do 17 lat
Uczestników w ciągu roku mobilizują nie tylko trenerzy prowadzący zajęcia, ale także wspierający bezinteresownie inicjatywę wolontariusze. Postanowili oni poświęcić swój czas, aby odwiedzać dzieci na treningach oraz wesprzeć je dobrym słowem. Dzięki podtrzymywaniu kontaktu z dziećmi można zaobserwować jak zmieniają się z tygodnia na tydzień. Już po miesiącu trwania programu zaczęły spływać informacje od opiekunów i trenerów o dużych postępach oraz poprawie m.in. zachowania w szkole czy wyników w nauce.

Jednak „Mamo! Idę na boisko” to nie tylko sport, ale także kompleksowe wsparcie dla rodzin. Dzięki współpracy z Decathlon Okęcie każde dziecko zaproszone do programu miało możliwość zakupienia sprzętu lub ubrań niezbędnych na treningi. W inicjatywę zaangażowała się także Klinika Stomatologiczna ANAM, która postanowiła objąć uczestników programu opieką stomatologiczną.

www.warsawcharitycup.pl
www.facebook.pl/mamoidenaboisko

Więcej informacji:
Marzena Pryzmont – Prezes Zarządu Fundacji, mpryzmont@pro-am.org.pl
Agnieszka Kossakowska – Koordynator Projektu, akossakowska@pro-am.org.pl
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama