Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Szukasz mieszkania w centrum Warszawy? Zamieszkaj na Woli

Szukasz mieszkania w centrum Warszawy? Zamieszkaj na Woli

reklama
   udostępnij tweetnij wykop
Podczas poszukiwania mieszkania w centrum Warszawy należy brać pod uwagę wiele aspektów. Poza ceną i wielkością lokum równie mocno liczy się położenie, okolica oraz dostępność wszelkich usług. Mieszkań w stolicy wciąż przybywa, więc warto dokładnie rozważyć każdą z interesujących opcji. Wśród dzielnic, które zyskują na popularności, jest Wola. Dlaczego właśnie tam warto szukać własnego m?

Atrakcyjna lokalizacja

Jedną z największych zalet mieszkania na warszawskiej Woli jest jej atrakcyjne położenie. Lokalizacja w centralnej części miasta oraz bezpośrednie sąsiedztwo np. ze Śródmieściem gwarantuje łatwy dostęp do komunikacji oraz sklepów, co bezpośrednio wpływa na komfort życia mieszkańców. Galerie handlowe, restauracje, kawiarnie, kina – wszystkie te miejsca są w zasięgu ręki, dzięki czemu nie musimy tracić czasu na dojazd w odległe zakątki miasta.    


Wola – idealne miejsce na mieszkanie w centrum Warszawy

Mieszkania w centrum Warszawy rozchodzą się jak świeże bułeczki. Wola to jedna z tych dzielnic, która zyskuje na popularności - nic więc dziwnego, że deweloperzy właśnie tam planują tworzenie nowych inwestycji. Jednym z takich projektów jest 19. Dzielnica – osiedle zaprojektowane w taki sposób, by mieszkańcy mogli cieszyć się atrakcyjną lokalizacją oraz przestrzenią rekreacyjno-sportową. Argumentem, który z kolei może skłonić młode rodziny do zakupu mieszkania na Woli, jest duża oferta edukacyjna tej dzielnicy. W okolicy poza szkołami podstawowymi i liceami jest również kilka uczelni wyższych. 


Tereny zielone

Zakup mieszkania w centrum Warszawy wcale nie musi oznaczać wysokich wieżowców i nieustannego hałasu. Ilość parków i terenów zielonych to zdecydowanie jedna z największych zalet Woli. Park Moczydło, Park Edwarda Szymańskiego, Park Józefa Sowińskiego, Park Księcia Janusza oraz Park Powstańców Warszawy – te i wiele podobnych miejsc zajmuje łączną powierzchnię ponad 100 hektarów. Tak duża ilość terenów zielonych daje nieograniczone możliwości miłośnikom różnego rodzaju aktywności fizycznych. Siłownie na świeżym powietrzu, trasy do biegania, ścieżki rowerowe - to wszystko w odległości zaledwie kilku minut od domu. Co ciekawe w tej okolicy organizowanych jest wiele imprez sportowych i terenowych. 

19dzielnica-warszawa.jpg


Praca i mieszkanie w okolicy

Zalety Woli dostrzegają także duże firmy. W planach zagospodarowania okolicy na najbliższe lata widać wyraźny wzrost powierzchni biurowych, a co za tym idzie - nowych miejsc pracy. Zamiast spędzać każdy poranek w korku, można wybrać spacer do biurowca oddalonego o kilkanaście minut od domu.   


Wola pełna atrakcji

Wola, poza rozległymi parkami, oferuje wiele możliwości spędzania wolnego czasu. Kameralne kawiarnie i restauracje to świetna alternatywa na piątkowy wieczór w gronie znajomych. Nie można zapomnieć także o ofercie kulturalnej tej dzielnicy – warto tu wspomnieć o takich miejscach jak Teatr na Woli im. Tadeusza Łomnickiego, Amfiteatr w Parku Sowińskiego oraz Galeria Sztuki Współczesnej. Atrakcje Woli przyciągają nie tylko miłośników sztuki, ale także historii. Z pewnością miejscem wartym odwiedzenia jest Muzeum Powstania Warszawskiego. Do dyspozycji fanów sportu, poza parkami, są jeszcze dwie hale sportowe oraz kilka basenów.   


Dobra komunikacja

Poszukując mieszkania w centrum Warszawy, należy zwrócić uwagę także na komunikację. Wola to dzielnica dobrze skomunikowana z resztą miasta, jeżdżą tu zarówno autobusy, jak i tramwaje. Co więcej, powstał również fragment drugiej linii metra umożliwiający dojazd na Wolę. Aktualnie trwa rozbudowa tej części na zachód, co umożliwi uruchomienie kursów przez całą dzielnicę.

reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę