Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Remont balkonu – koszty

Remont balkonu – koszty

reklama
Balkon to często miejsce, o którym myślimy na samym końcu, jeśli chodzi o remont. Niesłusznie, bo może on być doskonałym miejscem dla codziennego relaksu. Dobrze zaaranżowany balkon wyróżnia się i daje poczucie radości. Jak przeprowadzić remont i na jakie koszty należy się przygotować?

Gdzie szukać pomysłów na aranżację balkonu?

Na rynku obecnie jest dostępna niezliczona ilość przedmiotów, roślin i mebli, które możemy wykorzystać do aranżacji w naszym najbliższym otoczeniu. Jeśli chodzi o pomysły, to z pomocą może nam przyjść prasa oraz Internet. Znajdziemy tam inspiracje w każdym stylu, zależnie od naszego gustu i zasobów finansowych. Oczywiście każde działanie wymaga przygotowania, zatem musimy przedsięwziąć kilka kroków.

Co należy zrobić zanim weźmiemy się za remont balkonu?

1. Ustalenie metrażu - oczywiście w zależności od tego, co zamierzamy remontować, mierzymy podłogę lub/i ściany.
2. Dobór materiałów - podejmujemy decyzję czy chcemy płytki, panele czy może farbę.
3. Meble - jeśli zamierzamy je zakupić, dobieramy je pod względem wielkości, koloru i materiałów wykonania – tak, aby było łatwo utrzymać je w czystości.
4. Rośliny – zastanówmy się, czy i jakie rośliny chcemy na naszym balkonie. W doborze roślin kierujemy się zasadami ich pielęgnacji, czyli na ile starczy nam czasu, aby poświęcać im uwagę oraz jak bardzo nasłoneczniony lub nie mamy balkon.
5. Dodatki - wszelkie przedmioty, które dodadzą klimatu naszemu miejscu relaksu, czyli lampiony, poduszki, rzeźby, etc.
6. Podliczamy koszty - w zasadzie ustalanie budżetu możemy poczynić jako krok pierwszy, natomiast jeśli nie orientujemy się w cenach, będzie nam łatwiej rozplanować budżet, gdy zaczniemy już szukać rozwiązań.

Jakie są koszty remontu balkonu?

Koszty są zależne od wielu czynników, ale możemy założyć, że zaczynają się od kilkuset złotych, a mogą wynieść nawet kilkanaście tysięcy. Wszystko zależy od ilości i jakości wybranych składowych. Na szczęście na etapie planowania możemy ustalić, ile w rezultacie będziemy potrzebować pieniędzy. Możemy także poszukać tańszych rozwiązań, np. używanych mebli albo wykonać je np. z palet. Ozdoby aranżacyjne również możemy zrobić sami, np. możemy uszyć poszewki, zrobić lampiony czy stojaki na kwiaty. W tym temacie także znajdziemy inspiracje w prasie i sieci.

Co zrobić, jeśli chcesz mieć piękny balkon?

Większe remonty przeprowadzamy raz na kilka lat, zatem dobierzmy materiały lepszej jakości, aby cieszyć się długotrwałym efektem. Pomysły aranżacyjne możemy zmieniać w zależności od pory roku. Wtedy małym kosztem możemy przystroić nasz balkon w odpowiedni do danego sezonu sposób. Kiedy jesteśmy w trakcie remontu, może się zdarzyć, że koszty się zwiększą, bo będziemy potrzebować dodatkowych materiałów lub narzędzi. Wtedy z pomocą mogą przyjść pożyczki online, które pomogą kontynuować remont. Pożyczki online to rozwiązanie, w którym szybko otrzymamy pieniądze na konto, dowiedz się więcej https://proficredit.pl/pozyczki-online. Przed podjęciem decyzji o pożyczce zastanówmy się nad jej wysokością i okresem spłaty, abyśmy mogli systematycznie spłacać raty. Pożyczki online wymagają minimum formalności i możemy złożyć wniosek bez wychodzenia z domu.
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama