Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Jak wygląda idealny kebab?

Jak wygląda idealny kebab?

reklama
Nie ma na to pytanie jednej odpowiedzi. Dlatego, że każdy z nas ma inny gust, co innego lubi oraz kierują nim inne wymagania. Jeszcze w grę wchodzi forma podania kebabu, czy to będzie doner w bułce, czy też w picie, tortilli, na talerzu a może w boxie. Można jedna określić kilka cech idealnego kebabu, które lubią wszyscy. Jakie one są? Więcej na ten temat znajdziecie w poniższym tekście.

• Mięso – do wyboru zazwyczaj są baranina, wołowina, cielęcina lub kurczak. Oryginalna i najlepsza wg Turków jest baranina. Ważniejsze od rodzaju mięso jest jednak to, aby mięso było świeżo skrojone z rożna a nie z wyjęte z podgrzewanego pojemnika. Jest ono smaczniejsze a przy tym delikatniejsze, chrupiące i ma ładny kolor. W smaku powinno być soczyste a nie suche jak wiórki.
• Bułka/tortilla/pita – w idealnym kebabie bułka czy też inne jego otoczka powinna być chrupiąca i mocna, by pod wpływem sosu nie stała się miękka i nie zaczęła przeciekać.
• Sosy – w oryginalnym kebabie jest to zazwyczaj mieszanka ostrego z jogurtowym. W Polsce najchętniej dodajemy czosnkowy. Sos musi być świeży i nie może go być też za dużo, bo przesączy on całe danie. Z drugiej strony nie może go być też za mało, bo suchy kebab po prostu ciężko się je.
• Frytki – muszą być dobrze: usmażone, chrupiące, posolone i oczywiście świeże.
• Surówka – tylko świeże warzywa dadzą pożądany efekt smakowy. Musi ona też być złożona z odpowiednich składników, tak, aby nie gryzły się one ze sobą.
• Ułożenie dodatków – wszystkie składniki powinny ułożone być tak, aby było widać krawędź każdego z nich. Dzięki temu biorąc gryza, poczujemy naraz wszystkie smaki a przecież o to w tym chodzi.

Wiele osób powiedziałoby, że kebab potrafi być formą sztuki. Czy to prawda? Zdecydowanie tak - każdy rodzaj jedzenia może się wspaniale prezentować, zarówno wizualnie, jak i pod względem smaku. Idealnie skomponowany kebab w Warszawie zamówicie z restauracji Amrit Kebab poprzez stronę PizzaPortal.pl lub korzystając z dedykowanej aplikacji na smartfona.
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę