Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Czy w Warszawie warto robić prawo jazdy?

Czy w Warszawie warto robić prawo jazdy?

reklama
fb tt w msg wa tm em cp

Z badań zrealizowanych przez CBOS w 2018 roku wynika, że 62% Polaków codziennie lub prawie codziennie prowadzi samochód. Stolica ma jednak swoją specyfikę. Regularne dojazdy do pracy z jednego końca miasta na drugi mogą wydłużyć dzień roboczy nawet do 10 godzin (jeśli 2 godziny spędzimy za kierownicą). Nie dziwi więc, że rośnie liczba osób korzystających na co dzień z komunikacji miejskiej. Liczba pasażerów linii Warszawskiego Transportu Miejskiego wzrosła w 2018 roku o ponad 40 mln w porównaniu z rokiem 2017. Biorąc pod uwagę rozbudowę II linii metra i plany kolejnych połączeń, rodzi się pytanie, czy w stolicy warto posiadać prawo jazdy i utrzymywać własny samochód. Poniżej przedstawiamy 3 kluczowe powody, które powinny przekonać Cię, by jednak zapisać się na kurs.

Większe szanse na znalezienie pracy

Choć w Warszawie nie brakuje miejsc pracy w najrozmaitszych branżach, a wszędzie można dojechać komunikacją miejską, pracodawcy często wymagają zdolności prowadzenia pojazdu. Nie jesteśmy wtedy uzależnieni od rozkładu jazdy i biegania pomiędzy przystankami, by przesiąść się z autobusu do tramwaju i odwrotnie. Nawet jeśli później często okazuje się, że wykonujemy swoje obowiązki w siedzibie biura, rekruterzy sprawdzają, czy posiadamy uprawnienia – pokazuje to nas jako osoby zaradne, mobilne, inwestujące we własny rozwój.

Niezależność

Rozchorowała Ci się babcia i chcesz zawieźć ją do szpitala? Masz ochotę wyjechać za miasto, by odpocząć od miejskiego zgiełku? Poznałeś nową dziewczynę, ale rzadko się widujecie, bo mieszka w okolicy Warszawy? Nawet jeśli nie używasz samochodu na co dzień, w wielu sytuacjach posiadanie prawa jazdy okaże się – jeśli nie niezbędne – to przynajmniej bardzo pomocne. Pomyśl tylko o większych zakupach lub zorganizowaniu przeprowadzki, co przecież nie należy w stolicy do rzadkości.

Nigdy nie wiesz, co przyniesie przyszłość

Prawo jazdy zrobić warto, nawet jeśli okaże się, że nie będziemy zmuszeni do prowadzenia samochodu. Życie może szybko zmusić nas do tego, by znów siąść za kółkiem. Pretekstem może być wyprowadzka ze stolicy, konieczność przemieszczania się po obszarze, który nie jest tak dobrze skomunikowany. Zdobyte umiejętności można nawet po latach szybko odświeżyć, choćby na kursie przypominającym.

Jak wybrać szkołę nauki jazdy w Warszawie?

W stolicy na brak szkół nauki jazdy narzekać nie można. Do pierwszoplanowych kryteriów należeć będzie z pewnością cena kursu, ale warto postawić również na doświadczenie instruktorów i ich charakter. Najlepiej zdecydować się na szkołę zatrudniającą pracowników z pasją do jazdy samochodem i umiejętnie przekazujących wiedzę. Przykładem może być tutaj szkoła jazdy w Warszawie Gazelka. Instruktorzy są profesjonalni, ale przy tym empatyczni i komunikatywni. Doskonale wyjaśniają wszelkie sytuacje, z jakimi można spotkać się na drodze, i doskonale przygotowują do wszelkich zadań egzaminacyjnych. Jazda w początkowym etapie sama w sobie może być stresująca, dlatego warto zdecydować się na szkołę, która stawia potrzeby kursantów na pierwszym miejscu.

reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę