Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Pomysły na imprezę integracyjną - 6 propozycji

Pomysły na imprezę integracyjną - 6 propozycji

reklama
fb tt w msg wa tm em cp

Nie od dzisiaj wiadomo, że imprezy integracyjne mogą przynieść mnóstwo korzyści dla pracowników, zarówno jeśli chodzi o organizacyjną kulturę firmy, jak również biorąc po uwagę lepsze poznanie się osób współpracujących na co dzień ze sobą. Tego typu eventy są zazwyczaj jedynym sposobem, by ludzie pracujący w tym samym przedsiębiorstwie poznali się po za granicami miejsca pracy. Imprezy integracyjne dla firm odbywały się wcześniej na zasadzie spotkania w restauracji przy lunchu i drinku, lub wyjazdu na luźne szkolenie połączone z przyjęciem. Dzisiaj idee te uległy zmianom na lepsze, ponieważ z biegiem czasu pracodawcy zaczęli szukać innowacyjnych rozwiązań i pomysłów na to, jak zorganizować imprezy i szkolenia integracyjne dla firm by jednocześnie przekazać trochę wiedzy, pozwolić na luźną atmosferę połączoną z ciekawą i kreatywną zabawą. Jeśli szukasz pomysłu na wyjazdy integracyjne dla firm w okolicach Warszawy, koniecznie zapoznaj się z naszymi inspiracjami, które ułatwią Ci organizację imprezy integracyjnej.

Garść pomysłów

Warszawa, jak wiadomo stanowi centrum życia wielu firm i korporacji o różnym zasięgu i profilu, zatrudniających mnóstwo osób na wielu stanowiskach. Dlatego też imprezy integracyjne dla firm w Warszawie cieszą się ogromną popularnością. Praca w dużej firmie czy korporacji wymaga zespołu, który dobrze zna się między sobą, aby decentralizacja zadań przebiegała na właściwym dla stanowisk poziomie. Podpowiemy dzisiaj jak może wyglądać integracja dla firm w Warszawie, które pomysły są na topie i jak zachęcić pracowników do udziału w takim evencie.

Śladami lat 80-tych

Imprezy firmowe tematyczne, na których się tańczy są bardzo chętnie wspominane pozytywnie przez pracowników, bo oprócz wspólnej kolacji i drinka, możemy przenieść się w określony wcześniej nurt muzyczny lub okres czasu. Można wcześniej wybrać odpowiedni klub, zajmujący się dancingami tematycznymi i właśnie tam zorganizować mnóstwo atrakcji dla uczestników. Warto wcześniej zająć się wypożyczeniem lub przygotowaniem strojów, nawiązujących np.  do lat 80-tych. Popisy na parkiecie w rytmie dawnych przebojów z pewnością rozluźnią atmosferę i pomogą przełamać lody w integracji osób.

kolacja w lokalu

Przez żołądek do... poprawnego delegowania zadań?

W ostatnim czasie imprezę integracyjną uświetniają także warsztaty kulinarne. Jest to wspaniały pomysł, kreatywny i ciekawy, ponieważ w codziennym zabieganiu rzadko znajdujemy czas na to, aby pogłębić swoje umiejętności kulinarne. Imprezy firmowe, na których możemy poznać tajniki i techniki przygotowania pysznych potraw to ciekawe połączenie nauki i pracy grupowej, bo oprócz szkolenia i wykonywania poleceń prowadzącego, można podzielić zespół na dwie lub trzy ekipy, walczące ze sobą w przeciwnych obozach. Po za nauką przyrządzania potraw będzie to też świetny sprawdzian na delegowanie zadań i obowiązków, bo im szybciej je podzielimy między każdego uczestnika, tym sprawniej będziemy mogli uporać się ze zleconymi czynnościami. Umiejętność ta niezwykle przydaje się podczas pracy przy grupowych projektach firmy.

Ekipa w opałach czyli szukanie rozwiązania w escape roomie

Integracja pracowników w formie wizyty w escape roomie może oprócz dreszczyku emocji i adrenaliny dostarczyć wielu ciekawych odpowiedzi i rozwiązań, które mogą okazać się pożyteczne w  pracy. Kryzysowe sytuacje, w których zostajemy postawieni podczas imprezy integracyjnej w escape roomie, ukazują nasze prawdziwe wnętrze i sposób w jaki radzimy sobie wtedy, kiedy wielkimi krokami zbliża się kolejny deadline lub inna sytuacja, narażająca nas na stres. Dzięki takim ćwiczeniom możemy zorientować się jak rozwiązywać problemy w sposób opanowany, przemyślany i docenimy wyższość zdrowego, chłodnego rozsądku od gorących, porywczych emocji. Uczestnicy takich zabaw zwracają uwagę, że dzięki nim dowiedzieli się wielu ciekawych odsłon charakteru swoich współpracowników, co przełożyło się potem na lepszą współpracę, bo znali  już schematy myślowe swoich kolegów.

Gotowe pomysły czyli imprezy integracyjne dla firm Mazowieckie

Na Twojej głowie organizacja imprezy dla firm w Warszawie a Ty nie masz pojęcia za co się zabrać aby przygotować swoim pracownikom ciekawe atrakcje, łączące naukę z zabawą?  Skorzystaj z pomocy profesjonalnej firmy https://www.loft44.pl/pl/prtm/7/imprezy-integracyjne, specjalizującej się w przygotowywaniu imprez integracyjnych. Dzięki niej możesz otrzymać ciekawe propozycje na imprezę integracyjną, dzięki którym uczestnicy będą się dobrze bawić w kreatywny i ciekawy sposób. Jeśli nie jesteś zdecydowany na temat, w jakim chcesz aby Twoja impreza integracyjna się odbyła, możesz skorzystać z gotowych propozycji np. może to być kurs tańca, pokaz ognia, pokaz tańca, artystyczny pokaz, koncert , impreza tematyczna, gdzie profesjonalni i doświadczeni pracownicy zadbają o jej image i potrzebne rekwizyty, lub też inne interesujące gry, atrakcje i zabawy. Taka metoda ma wiele  plusów, ponieważ oszczędzasz czas i możesz być całkowicie spokojny, że pracownicy firmy zajmą się wszystkim, abyś mógł razem ze swoimi pracownikami integrować się przez ciekawą naukę i zabawę,  zadbają także o wyśmienity catering. Impreza integracyjna w Warszawie nie musi być przecież nudna.

impreza integracyjna w Loft44

Relaks niejedno ma imię

Wiele imprez integracyjnych odbywa się w luźnej atmosferze odpoczynku i relaksu w turystycznych resortach i kurortach, oferujących spa, baseny termalne, sauny, kąpiele zdrowotne i wiele interesujących zabiegów pielęgnacyjnych i kosmetycznych. Relaks po całym dniu pracy lub wyczerpujących szkoleń wynagrodzi Ci trudy, jakie każdego dnia przechodziłeś w pracy. Sporo osób, pracujących z sobą na co dzień, nie otwiera się dla nikogo w pracy, stąd też ciężko jest poznać czyjś prawdziwy charakter, pasje i sposób bycia. Zabiegi proponowane przez spa pomogą Ci w odprężeniu i rozluźnieniu, co wpłynie pozytywnie na kontakty z współpracownikami, bo wyzbędziesz się postawy współzawodnictwa i rywalizacji, która towarzyszy atmosferze w firmie.

Piknikowe zabawy

Imprezy firmowe w  formie pikniku są nadal bardzo ochoczo organizowane przez pracodawców, ponieważ jest to dość praktyczny i fajny pomysł na integrację zespołu. Pozytywne strony firmowych pikników są spore i chodzi tutaj nie tylko o to aby rozłożyć kilka parasoli, kupić lemoniadę i grillowaną kiełbasę, ale zorganizować piknik pełen atrakcji. Świetnym rozwiązaniem są gry i zabawy strategiczne, a także występ fajnej kapeli. Warto zadbać też o smaczny catering na otwartym powietrzu lub tradycyjne smaczne dania z grilla. Aby docenić pracowników i pokazać im, że są naprawdę ważni, warto zorganizować warsztaty tematyczne i loterię fantową, przewidującą dla zwycięzców trzy miejsca na podium i ciekawe nagrody, które przydadzą im się do użytku domowego. Warto byłoby również piknik uświetnić  występem motywacyjnego trenera, który zaszczepi w Twoich pracownikach nowe siły do codziennych zmagań. Tego typu pikniki popularne są w wielu krajach.

Propozycji na organizację imprez firmowych jest sporo, każda z nich jest interesująca, ale wszystko zależy od Twoich indywidualnych upodobań i chęci pracowników. Nie musisz tego robić sam, ponieważ są firmy, które mogą uprościć to zadanie i podjąć wyzwanie organizacji takiego eventu. Jeśli nie możesz zdecydować się na jedną propozycję, zorganizuj swoim pracownikom więcej imprez firmowych pełnych ciekawych atrakcji, dzięki temu ich wydajność i lojalność wzrośnie, a tym samym poprzez taką imprezę poznają lepiej swoje zdolności i predyspozycje.

reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę