Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

VRBooth - przenieś się do świata „Wirtualnego Pszczelarza”

VRBooth - przenieś się do świata „Wirtualnego Pszczelarza”

reklama
Na terenie Royal Wilanów dostępna jest już przestrzeń VRBooth, jest to wolno stojący budynek, który pozwoli każdemu miłośnikowi natury przenieść się do świata „Wirtualnego Pszczelarza”. Rodzinna aplikacja VR umożliwia poznanie fascynujących faktów o życiu pszczół miodnych, które stanowią największą grupę owadów zapylających, a także pozwala na sprawdzenie się w roli opiekuna pasieki i zbieracza miodu.

W specjalnie przygotowanej przestrzeni, gracze mogą także przekonać się, jak wygląda hotel dla owadów. Twórcy projektu mają nadzieję, że zainspiruje ona młodych pszczelarzy do zamieszczenia podobnych budek na własnych balkonach czy w ogródkach w miejskim środowisku.

Aplikacja dla dzieci „Wirtualny Pszczelarz” dostępna jest przez cały tydzień, w godzinach od 10:00 do 20:00, na terenach rekreacyjno-sportowych Royal Wilanów. Opłata za korzystnie z aplikacji wynosi 10 złotych, a część dochodu zostanie przeznaczona na wsparcie wybranej fundacji zajmującej się ochroną dzikich pszczół. W Polsce występuję ponad 450 gatunków dzikich pszczół, które, mimo że nie zapewnią miodu, przyczyniają się do budowania stabilnego ekosystemu.

Organizatorzy zapraszają do skorzystania z aplikacji bezpłatnie, w ramach tzw. godzin edukacyjnych, które odbywają się w każdy piątek od godziny 15:00 do 19:00.
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama