Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Laboratorium dziennikarskie dla młodzieży z Bożeną Dudką vol.2

Laboratorium dziennikarskie dla młodzieży z Bożeną Dudką vol.2

reklama
Od 2011 roku w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej odbywają się skierowane do młodzieży z warszawskich szkół warsztaty dziennikarskie. Warsztaty realizowane są we współpracy z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki.

Zaangażowanie młodzieży podczas jesiennej edycji warsztatów (listopad-grudzień 2019) zachęciło nas do zorganizowania kolejnych spotkań z tegoroczną prowadzącą – Bożeną Dudko, redaktorką i dziennikarką, sekretarz jury Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki. Podczas minionej edycji uczestnicy spotkali się m.in. z Mirosławem Ikonowiczem i Dorotą Groyecką , poznali reportaż radiowy dzięki rozmowie z Antonim Rokickim, o fotoreportażu usłyszeli od Jędrzeja Nowickiego, zwiedzili redakcje Gazety Wyborczej i Radia TOK FM.

Kolejną edycję Laboratorium rozpoczniemy 14 marca 2020. W wybrane soboty, aż do 25 kwietnia, młodzież będzie poznawała tajniki tego wymagającego zawodu od prowadzącej oraz gości specjalnych.

Czy pisania można się nauczyć?
Jak zrobić dobry research? Kim są researcherzy?
Tytuł, lead, śródtytuły – czy są ważne dla tekstu?
Na czym polega praca dziennikarza w terenie, w redakcji, w domu – przy komputerze?
Jak napisać dobry felieton, wywiad, reportaż?
Co znaczy 5 x w? (who, what, when, where, why) – zasada, wg której każdy
materiał dziennikarski powinien odpowiadać na pięć podstawowych pytań: kto, co, kiedy, gdzie i dlaczego (w domyśle: zrobił).
„Dziennikarz jest kłusownikiem we wszystkich dziedzinach nauki” – mówił Ryszard Kapuściński – co to znaczy?

Na te i inne pytania poszukamy odpowiedzi podczas drugiej edycji Laboratorium Dziennikarskiego, które jest częścią akcji edukacyjnej prowadzonej przez SCEK w ramach współpracy z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki. Na warsztatach, które będą kontynuacją zajęć prowadzonych jesienią, będziemy się uczyć od najlepszych: z książek maestro Ryszarda Kapuścińskiego, a także od mistrzów tego zawodu, którzy nas odwiedzą na Jezuickiej i podzielą się swoimi doświadczeniami, m.in. z pracy w telewizji. Wybierzemy się na wycieczkę do TVN. Będą też ćwiczenia warsztatowe: indywidualne i w grupach. Dużo będzie się działo, nie powinniście się nudzić. Zapraszam zarówno nowych uczestników, jak i tych, którzy brali udział w jesiennej edycji warsztatów.
Bożena Dudko

SCEK finansuje Twój udział w warsztatach!

Terminy: 14, 21 marca, 4, 18, 25 kwietnia 2020, godz. 09:30-15:30
Miejsce: SCEK, ul. Jezuicka 4, Stare Miasto, wyjścia w teren
Dla kogo: warszawiacy oraz uczniowie warszawskich szkół w wieku 13-19 lat
Ostatni dzień przyjmowania zgłoszeń: 11 marca 2020 (zachęcamy do wysłania już dzisiaj, decyduje kolejność zgłoszeń, miejsca ograniczone!)

Wypełnioną Kartę Uczestnika (po zapoznaniu się z klauzulą RODO) można wysłać drogą elektroniczną na adres info@scek.pl (w dniu rozpoczęcia warsztatów należy przynieść oryginał!) lub dostarczyć osobiście do Biura Organizacji (ul. Jezuicka 4, pokój 105, poniedziałek-piątek, godz. 9:00-18:00).
Formularze do pobrania znajdują się na stronie SCEK >>
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama