Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

SPOTKAJMY SIĘ #niebawemwMNW

SPOTKAJMY SIĘ #niebawemwMNW

reklama
Oferta edukacyjna Muzeum Narodowego w Warszawie on-line na czas kwarantanny

W tym trudnym dla wszystkich czasie Muzeum Narodowe w Warszawie optymistycznie patrzy w przyszłość i wraz z nadejściem wiosny inauguruje akcję #niebawemwMNW. Rozpoczynamy zdalne przygotowania do ponownego otwarcia muzeum i prezentujemy wirtualne spacery, warsztaty dla najmłodszych, lekcje muzealne oraz inne wyjątkowe działania on-line!

Teraz to jeszcze niemożliwe, ale niebawem znów spotkamy się w muzealnych galeriach. Zanim to nastąpi zapraszamy publiczność do nieprzerwanego dialogu ze sztuką i do zapoznana się z muzealnymi nowościami on-line, przygotowanymi specjalnie na czas epidemii. Akcję #niebawemwMNW inaugurujemy cyklem wpisów w mediach społecznościowych. Każdego dnia na profilu muzeum na Facebooku zamieszczamy informację o dziełach znajdujących się w kolekcji MNW. W przystępnej i zabawnej formie opowiadamy o życiu i twórczości takich artystów, jak Józef Mehoffer, Andrzej Wróblewski, Ferdynand Ruszczyc, Ignacy Jan Paderewski. Przypominamy również o… porannej kawie oraz przedmiotach, które codziennie towarzyszą każdemu z nas. Zapraszamy też do korzystania z Instagrama, Twittera oraz serwisu YouTube. Na dzieci zaś czekają wyjątkowe warsztaty on-line.

DOMOWE WARSZTATY DLA NAJMŁODSZYCH
Na stronie internetowej MNW i na Facebooku będziemy zamieszczać filmy edukacyjne z udziałem muzealnych przewodników. Edukatorzy, którzy dotąd prowadzili zajęcia w galeriach i na wystawach, tym razem on-line przybliżą najmłodszym i ich rodzicom wybrane dzieła sztuki znajdujące się w kolekcji muzeum, zaproponują kreatywne zabawy oraz zachęcą do samodzielnego wykonywania prac plastycznych w domowym zaciszu. Każde z nagrań dotyczyć będzie innej tematyki. Rozpoczniemy opowieściami o modzie i urodzie w dawnych czasach, potem opowiemy o galopujących koniach w twórczości Józefa Brandta, o bohaterach obrazów Jana Matejki, Józefa Mehoffera i Olgi Boznańskiej oraz o zwierzętach w sztuce. Przy każdym nagraniu udostępnimy materiały do pobrania – będą to fotografie dzieł z Cyfrowego MNW oraz karty z zdaniami edukacyjnymi i pomysłami na prace plastyczne.

DLA UCZNIÓW - INTERAKTYWNE LEKCJE
Dla uczniów wszystkich klas szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych MNW przygotowało ofertę zajęć edukacyjnych uwzględniających wymagania podstawy programowej z języka polskiego, historii i plastyki. Muzeum proponuje tematy, które pomogą nauczycielom w prowadzeniu zdalnego nauczania. Uczniowie spotkają się z doświadczonym w pracy z młodzieżą historykiem sztuki. Każda lekcja będzie dopasowana do potrzeb danej klasy – może mieć ona charakter wprowadzający, rozszerzający lub powtarzający wybrane zagadnienie. Lekcje muzealne są bezpłatne, będą prowadzone przez Internet. Propozycje tematów zajęć oraz szczegóły dotyczące rezerwacji dostępne są na stronie internetowej MNW.

MATURALNE SOS
Szkoły są zamknięte, muzea i biblioteki też, jednak przygotowania do egzaminów maturalnych trwają. MNW nie tylko trzyma kciuki za wszystkich tegorocznych maturzystów, którzy jako jeden z egzaminów wybrali historię sztuki, ale również proponuje pomoc on-line w intensywnej powtórce. Od 15 kwietnia rozpoczynamy cykl webinariów, które pozwolą usystematyzować wiedzę z terminologii i analizy dzieła sztuki. Każde ze spotkań on-line poświęcone będzie innej epoce.

MUZEALNE WTORKI ON-LINE
Muzealne Wtorki to cykl otwartych wykładów dla miłośników sztuki, który każdego tygodnia gromadzi w Kinie Muz Muzeum Narodowego liczne grono słuchaczy. W czasie narodowej kwarantanny zapewne wielu z naszych gości tęskni za tym popularnym programem. Dlatego zapraszamy do kontynuowania spotkań za pośrednictwem Internetu. W każdy wtorek o godzinie 13.00 na stronie Muzeum Narodowego w Warszawie, Facebooku oraz SoundCloud będą prezentowane kolejne wykłady w formie 20-30 minutowych podcastów. Tematy dotyczyć będą sztuki z różnych epok, stylów i kierunków, ważnych artystów i muzealnych arcydzieł. Każdy miłośnik sztuki znajdzie coś dla siebie. Emisję cyklu rozpoczynamy w Wielkim Tygodniu, tuż przed świętami Wielkiejnocy, stąd też na początek podejmiemy temat obrazowania Pasji i Zmartwychwstania w sztuce. Po wykładzie będzie można rozwiązać Quiz dotyczący podjętej tematyki. Sprawdźcie swoją pamięć!

WIECZORY W MUZEUM ON-LINE
Przenosząc do przestrzeni on-line cykl "Wieczorów w Muzeum” zdecydowaliśmy się zmienić nieco ich formę. W czwartkowe wieczory zapraszamy do wysłuchania rozmów z kuratorami, konserwatorami i postaciami ze świata kultury i sztuki. Punktem wyjścia do dyskusji będą dzieła ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie i kryjące się za nimi historie ich autorów, sekrety ikonografii i zagadnienia z zakresu historii sztuki i kultury.

źródło informacji: strona Muzeum
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę