Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Biura coworkingowe w Warszawie – kreatywny sposób na biznes

Biura coworkingowe w Warszawie – kreatywny sposób na biznes

reklama
Zapach świeżo palonej kawy, wygodne biurko, wyjątkowa atmosfera, kreatywni ludzie o podobnych priorytetach. Biura coworkingowe to idealne rozwiązanie dla freelancerów, start-upów, małych i średnich przedsiębiorców, jak również globalnych korporacji.

Coworking – po co?

Praca freelancera często wiąże się z poczuciem osamotnienia – dom zamienia się w miejsce pracy, a brak kontaktów z innymi ludźmi może doskwierać nawet największym introwertykom. Rozwiązaniem dla wolnych strzelców jest coworking space, czyli przestrzeń, w której każdy może wynająć biurko lub miejsce przy wspólnym stole na kilka godzin.

W każdym większym mieście Polski i Europy otwierają się nowe przestrzenie i coraz więcej osób z nich korzysta. Przestrzenie coworkingowe to wspólne biura, w których osoby samozatrudnione, wolni strzelcy i przedsiębiorcy - programiści, projektanci, marketingowcy, dziennikarze, przedstawiciele handlowi, copywriterzy, konsultanci - spotykają się w celu tworzenia więzi osobistych i zawodowych lub w poszukiwaniu inspiracji i dodatkowej kreatywności.

Większość pracujących tu osób potrzebuje niewiele więcej niż laptop, telefon i dobre łącze internetowe, czasem usługa VPN dla zwiększenia poziomu bezpieczeństwa podczas korzystania z publicznego WiFi. Każda przestrzeń zatrudnia managera, który dba o to, aby członkowie lepiej się poznali i pomaga stworzyć klimat zaufania i współpracy.W przestrzeni coworkingowej wszyscy pracują samodzielnie, ale nie są sami.

Coworking – same plusy

Na chwilę obecną w Warszawie coworking cieszy się tak dużą popularnością, że liczba zainteresowanych często przewyższa liczbę dostępnych miejsc, zwłaszcza w przestrzeniach o wyższym standardzie. Większość biur zapewnia dostęp 24/7 i przyjazne cenowo pakiety z rozliczeniem za godziny, a także organizuje warsztaty i eventy dla stałych członków.

Lokalizacja najczęściej jest bardzo korzystna. Przestrzeń zostaje regularnie sprzątana, kuchnie są dobrze wyposażone z nielimitowanym dostępem do kawy, herbaty i wody. Niektóre coworkingi oferują zamykane szafki i prysznice. Istnieje również możliwość skorzystania z adresu obiektu do rejestracji firmy i obsługi korespondencji. Najczęściej w typowych godzinach pracy biurowej otwarta jest recepcja. Każda osoba korzystająca z przestrzeni ma dostęp do urządzeń, takich jak drukarka, skaner, ksero, komputer i oczywiście bardzo szybki dostęp do internetu.

Cena korzystania z przestrzeni nie jest wbrew pozorom wysoki, nawet przy wykorzystaniu na pełen etat nie powinien przekraczać kosztów wynajęcia zwykłego biura. Dzięki temu początkujący przedsiębiorcy mogą już na samym początku działalności ograniczyć wydatki. Istnieją również przestrzenie coworkingowe zarządzane przez instytucje publiczne, które są całkowicie bezpłatne. Na przykład żeby skorzystać z Campus Warsaw (Google) wystarczy zarejestrować się online, a WorkCafe (Santander) oferuje dodatkowe korzyści dla klientów banku. Ogromny wybór tego typu miejsc w Warszawie zmusza przedsiębiorców do ustanowienia pewnych kryteriów. Nie jest to już tylko cena i lokalizacja, ale też branża innych członków coworkingu. Coraz więcej biur ustala preferencje odnośnie branży uczestników, szczególną popularnością cieszą się usługi doradcze z zakresu IT, tech-med i media.
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę