Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Rynek nieruchomości na warszawskim Mokotowie

Rynek nieruchomości na warszawskim Mokotowie

reklama
   udostępnij tweetnij wykop

Jeśli chodzi o zakup nieruchomości, Mokotów to jedna z najczęściej wybieranych dzielnic Warszawy. Z racji dużego zainteresowania nowymi mieszkaniami, na budowę swoich inwestycji w tej okolicy decyduje się wielu deweloperów. Ile na Mokotowie kosztują mieszkania z rynku pierwotnego i jak wygląda ich oferta na tle innych dzielnic?

Ceny nieruchomości od deweloperów

Mokotów stosunkowo niedawno był poddany rewitalizacji. Tym sposobem dzielnica zyskała nowe życie i stała się jeszcze bardziej atrakcyjna. Zakończenie procesu rewitalizacji nie oznacza jednak braku nowych inwestycji. Władze w najbliższym czasie planują rozbudowę sieci dróg rowerowych, remonty miejsc sportowo-rekreacyjnych, a w tym remont toru wrotkowo-rolkowego. Biorąc pod uwagę charakter inwestycji, to świetna lokalizacja dla osób aktywnych.

Rewitalizacja dzielnicy i ciągły rozwój sprawiają, że ceny nieruchomości na Mokotowie są dość wysokie. Drożej jest już tylko w Śródmieściu i na Żoliborzu. Na podobnym poziomie kształtują się z kolei ceny na Woli. W całym mieście ceny nieruchomości wynoszą średnio ponad 10 200 złotych za metr kwadratowy. Na Mokotowie średnia ta jest nieco wyższa. Najtańsze mieszkania za metr kwadratowy kosztują tam około 8 000 złotych, z kolei najdroższe zapłacimy nawet 22 000 złotych.

Porównując ceny do tych z poprzednich lat, podobnie jak w pozostałych częściach miasta zauważalny jest ich wzrost. Ile może kosztować nowa kawalerka na Mokotowie? Z racji tego, że to prestiżowa dzielnica, nawet za niewielkie mieszkanie trzeba zapłacić tu przynajmniej 330 000 złotych. Jeśli chodzi o dzielnice leżące na peryferiach, pośród ofert deweloperów znajdziemy mieszkania nawet do 250 000 złotych. Niższe ceny wiążą się jednak z gorszym połączeniem komunikacyjnym z centrum.

Mokotów to bez wątpienia idealne miejsce do zamieszkania dla rodzin, które marzą o posiadaniu domu. Na rynku pierwotnym ceny domów w przeliczeniu na metr kwadratowy kształtują się na podobnym poziomie co mieszkań. W okolicy świetnie odnajdują się rodziny z dziećmi. Działa tu mnóstwo placówek edukacyjnych. Co więcej, w planie jest budowa nowego przedszkola.

Oferty mieszkań i domów od deweloperów

Na Mokotowie bez problemu można znaleźć zarówno mieszkanie, jak i dom. Jeśli chodzi o metraż nieruchomości, w całym mieście oferta wygląda podobnie. Średnia powierzchnia dostępnych mieszkań wynosi około 62 m². Pośród ofert znajdują się oczywiście także o wiele większe mieszkania i niejedna kawalerka na sprzedaż. Mokotów to dzielnica prestiżu. Tym samym bez problemu można znaleźć tu na sprzedaż przestronne apartamenty.

Pośród ofert deweloperów znajdują się mieszkania 1-, 2- 3-, 4-, 5- a nawet 6-pokojowe. Najwięcej dostępnych nieruchomości jednak ma 3 pokoje. Pod tym względem w pozostałych częściach miasta oferta kształtuje się niemalże identycznie. Tym co wyróżnia rynek nieruchomości na warszawskim Mokotowie jest metraż. Bez problemu można znaleźć tam mieszkanie o powierzchni powyżej 150 m² czy dom o powierzchni powyżej 200 m².

Materiał opracowany przez eksperta portalu GetHome.pl

reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!