Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Nowe inwestycje na Wilanowie – co warto o nich wiedzieć?

Nowe inwestycje na Wilanowie – co warto o nich wiedzieć?

reklama

Popyt na nowe mieszkania w Warszawie nie słabnie. Rynek mieszkań mimo pandemii wciąż rośnie dynamicznie. Do warszawskich dzielnic, najczęściej wybieranych przez nabywców nowych nieruchomości należy Wilanów, który łączy wysoki poziom prestiżu ze spokojną atmosferą. Nowe inwestycje wyrastają tam przede wszystkim w okolicach Miasteczka Wilanów.

Kto buduje nowe osiedla na Wilanowie?

Wilanów to dzielnica położona na południowych obrzeżach Warszawy. Jego zaletą jest niezłe skomunikowanie z centrum Warszawy - wciąż oddawane są do użytku nowe fragmenty obwodnicy Warszawy, mieszkańcy mogą korzystać z gęstej sieci przystanków autobusowych, ponadto władze miasta rozważają budowę linii tramwajowej. Wysoki popyt na wilanowskie mieszkania sprawia, że obecni są tu wszyscy najważniejsi gracze branży deweloperskiej. Mieszkania na sprzedaż na Wilanowie oferuje m.in. developer Dor Group, który działa w branży od 1999 roku. Sztandarową inwestycją tej firmy jest Infinity Wilanów, osiedle, które kusi potencjalnych kupców przede wszystkim wysokim poziomem komfortu. Osoby, które zdecydują się na zakup własnego lokum na tym osiedlu będą mogły korzystać z licznych udogodnień, takich jak miejsca na samochody elektryczne, paczkomat, strefa rekreacji i klub malucha, lobby z recepcją czy garaż podziemny. Inwestycja ta zostanie oddana do użytku już wkrótce. Na Wilanowie budują też m.in. Robyg, Polnord czy Acciona.

Co oferują deweloperzy na Wilanowie?

Wśród znajdujących się na Wilanowie mieszkań na sprzedaż dominują osiedla o wysokim standardzie. Z reguły są to kilkupiętrowe budynki, które często wyposażone są w balkony, tarasy, a także wspólne przestrzenie, takie jak place zabaw czy ogródki. Deweloperzy mają w swojej ofercie zarówno przestronne apartamenty, które spodobają się rodzinom z dziećmi, jak i mniejsze, acz wygodne studia, które docenimy, jeśli żyjemy w pojedynkę. Najbardziej wymagający znajdą tu także luksusowe penthouse’y zapewniające doskonały widok na okolicę. Oferta jest zatem szeroka, więc niezależnie od naszych potrzeb znajdziemy coś dla siebie.

obraz

Ile kosztują mieszkania na Wilanowie?

Na rynku pierwotnym przeciętne ceny kształtują się na poziomie 8000-10000 zł za metr kwadratowy. W przypadku mieszkań z rynku wtórnego ceny osiągają pułap 8500-11000 zł za metr kwadratowy. Ceny uzależnione są od takich czynników, jak lokalizacja, standard budynku czy infrastruktura, którą mamy do dyspozycji. Zaletą ofert deweloperów proponujących sprzedaż mieszkań na Wilanowie jest zatem nieco niższa cena. Ponadto wybierając zakup mieszkania na rynku pierwotnym unikniemy konieczności uiszczenia podatku PCC, który zapłacimy w przypadku zakupu mieszkania na rynku wtórnym. Innym plusem jest niższy czynsz, który pozwoli na uzyskanie dodatkowych oszczędności. Wilanów szybko się rozwija, dlatego eksperci przewidują, iż ceny mieszkań w przyszłości będą rosnąć. Warto zatem podjąć decyzję o zakupie jak najszybciej, aby osiągnąć wysoki poziom zysku z inwestycji.

Dlaczego kupujący mieszkania wybierają często Wilanów?

Jednym z najczęściej wymienianych atutów Wilanowa jest niezły poziom infrastruktury. Znajdziemy tu siłownie na świeżym powietrzu, parki, szkoły, przedszkola, przychodnie czy restauracje. Na osiedlach, które tworzą spójną przestrzeń, znajdują się też place pozwalające na spotkania mieszańców i użytkowników lokali. Organizowane są nie tylko pikniki dla dzieci i dorosłych, ale także eventy firmowe i imprezy plenerowe służące integracji sąsiedzkiej. Pandemia nie przeszkadza nawet w tym roku takim imprezom, o ile przestrzega się zasad bezpiecznej organizacji takich wydarzeń (porady na ten temat: https://moontime.pl/oferta/imprezy-i-integracje-podczas-covid-19)

Często wskazuje się także na to, że Wilanów jest wolny od problemów znanych z niektórych dzielnic Warszawy - na przykład nadmiernego hałasu czy stałych kradzieży. Bezpieczeństwo i towarzystwo miłych sąsiadów to niewątpliwie istotne zalety. Wszystko to skutkuje tym, że mieszkania na Wilanowie rozchodzą się niczym świeże bułeczki.

reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama