Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Warszawa w żółtej strefie - aktualne zasady i ograniczenia organizacji wydarzeń w związku z pandemią koronawirusa

Warszawa w żółtej strefie - aktualne zasady i ograniczenia organizacji wydarzeń w związku z pandemią koronawirusa

reklama
Od 10 października Warszawa (i niemal cała Polska) są w tzw. "żółtej strefie". Innymi słowy obowiązują nas nowe ograniczenia.


Aktualizacja: od 17 października w życie wchodzą nowe obostrzenia, a Warszawa znajdzie się w czerwonej strefie. Sprawdź aktualne obostrzenia w czerwonych strefach.


WYDARZENIA KULTURALNE



W strefie żółtej imprezy mogą być organizowane z udziałem 25% publiczności w przestrzeni zamkniętej oraz maksymalnie do 100 osób w plenerze. Uczestnicy wydarzeń mają obowiązek zakrywania ust i nosa.

Wydarzenia kulturalne odbywają się:

1. w pomieszczeniach pod warunkiem:
a) udostępnienia widzom lub słuchaczom co drugiego miejsca na widowni, z tym że nie więcej niż 25% liczby miejsc, w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni przy zachowaniu odległości 1,5 m pomiędzy widzami lub słuchaczami,
b) zapewnienia, aby widzowie, słuchacze, zwiedzający lub uczestnicy realizowali obowiązek zakrywania ust i nosa.

2) w obiektach sportowych na otwartej przestrzeni pod warunkiem:
a) udostępnienia co drugiego miejsca na widowni, w rzędach naprzemiennie, w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni przy zachowaniu odległości 1,5 m, z tym że nie więcej niż 25% liczby miejsc przewidzianych dla publiczności,
b) zapewnienia, aby widzowie, słuchacze, zwiedzający lub uczestnicy realizowali obowiązek zakrywania ust i nosa.

3) na otwartej przestrzeni pod warunkiem:
a) zapewnienia, aby jednocześnie liczba widzów, słuchaczy, zwiedzających lub uczestników była nie większa niż 100 osób,
b) zachowania odległości co najmniej 1,5 m od innych osób przez wyznaczenie znakami poziomymi miejsc dla publiczności uwzględniających zachowanie odległości 1,5 m,
c) zapewnienia, aby widzowie, słuchacze, zwiedzający lub uczestnicy realizowali obowiązek zakrywania ust i nosa, chyba że zostanie zachowana odległość nie mniej niż 1,5 m od innych osób.


TEATRY, OPERY, KINA I MUZEA i inne centra rozrywkowe



W teatrach, kinach, operach i muzeach może być zajętych nie więcej niż 25% dostępnych miejsc. Obowiązkowo musimy mieć założoną maseczkę na usta i nos podczas seansu, spektaklu, koncertu, zwiedzania etc.

Zasady w kinach i teatrach są podobne jak przy wydarzeniach kulturalnych – 25% miejsc, 1,5 m. odstępu, widzowie zasłaniają usta i nos.
Obecnie w parkach rozrywki jest obowiązek, aby jednoczesna liczba osób korzystających z tych miejsc była nie większa niż 1 osoba na 10 m2 powierzchni wesołego miasteczka, parku rozrywki lub parku rekreacyjnego, bez uwzględnienia parkingów.


Kluby nocne, dyskoteki



Kluby nocne, dyskoteki oraz inne miejsca udostępnione do tańczenia (tzw. wolny parkiet) - obecnie obowiązuje zakaz prowadzenia działalności.


Kongresy i targi



Organizacja tego typu wydarzeń jest obecnie dopuszczalna:

1. Pod warunkiem realizowania przez widzów lub klientów obowiązku zakrywania ust i nosa. W przypadku innym niż organizowanie na otwartym powietrzu: przedstawień, spektakli, projekcji filmów lub nagrań wideo – także pod warunkiem udostępnienia ich widzom lub klientom nie więcej niż połowy liczby miejsc.​​​;

2. W miejscu odbywania się imprezy takiej, jak targi, wystawy, kongresy, konferencje, spotkania znajduje się nie więcej niż 1 osoba na 4 m2 powierzchni dostępnej dla uczestników, widzów lub klientów, z wyłączeniem obsługi – jeżeli ten wymóg jest spełniony, to nie ma ograniczenia do 150 osób.


Uroczystości religijne



W świątyniach i obiektach kultu religijnego obowiązkowe jest zakrywanie ust i nosa.
Na cmentarzu póki co nie ma ograniczeń, co do liczby osób, ale jest obowiązek zakrywania ust i nosa.


Wesela i inne uroczystości rodzinne



We wszelkiego rodzaju uroczystościach rodzinnych nie może uczestniczyć więcej niż 75 gości (zasada obowiązuje od 17 października, do tego czasu limit wynosi 100 osób).
Uczestnicy wesel, konsolacji lub przyjęć komunijnych, a także innych przyjęć okolicznościowych mają obowiązek zakrywania ust i nosa do czasu zajęcia przez nich miejsc, w których będą spożywali posiłki lub napoje.


Inne ważne OGRANICZENIA i zasady



Od 10 października obowiązkowe jest zasłanianie nosa i ust w przestrzeni publicznej – czyli w sklepach, autobusach, ale także na ulicy i w samochodzie osobowym, jeśli jedziemy z kimś, z kim nie mieszkamy na co dzień.

W restauracjach, barach, kawiarniach może przebywać jedna osoba na 4 metry kwadratowe.

Obowiązuje zakaz organizowania zgromadzeń powyżej 150 osób. Ponadto odległość między zgromadzeniami nie może być mniejsza niż 100 m. Uczestnicy powinni utrzymywać dystans 1,5 m od siebie i zakrywać usta i nos.
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę