Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

PET PORTRAIT - wystawa i aukcja na pomoc zwierzakom

PET PORTRAIT - wystawa i aukcja na pomoc zwierzakom

reklama
   udostępnij tweetnij wykop
Celem akcji PET PORTRAIT jest połączenie miłośników sztuki i zwierząt na wspólnej drodze ku pomocy zwierzętom przebywającym pod opieką Schroniska na Paluchu. Głównym problemem z jakim zmagają się schroniska są fundusze, które często nie wystarczają, by zapewnić tak dużej liczbie zwierząt odpowiednich warunków bytu. Zjawisko to nasila się szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy to ze względu na warunki pogodowe, zwierzęta przechodzą najtrudniejsze chwile w całym roku. Według badań statystycznych polskie schroniska charakteryzują się wyższą śmiertelnością zwierząt niż większość europejskich placówek. Poprzez działania akcji PET PORTRAIT chcemy przyczynić się do zmniejszenia problemu oraz poprawy losu bezdomnych zwierzaków.

PET PORTRAIT to wernisaż oraz aukcja grafik, obrazów i fotografii, które swoją tematyką nawiązują do zwierząt domowych. Na wydarzeniu pojawi się ponad 200 najróżniejszych prac z zakresu sztuk wizualnych. Całość zebranych funduszy zostanie przez nas przekazana na rzecz Fundacji Przyjaciele Palucha, wspomagając tym samym najbardziej potrzebujących podopiecznych Schroniska na Paluchu.

Schronisko na Paluchu jest instytucją państwową̨, działająca od 2001 roku. Jak sami siebie określają̨: Schronisko to nie dom docelowy dla bezdomnych zwierząt. To jedynie przystanek na ich trudnej drodze życia. Przystanek pomiędzy jednym a drugim domem.
Obecnie w Schronisku na Paluchu przebywa około 540 psów i 160 kotów. Miesięcznie do Schroniska trafia średnio 300 zwierząt, w tym: około 200 psów i 100 kotów. Są̨ to zwierzęta zarówno całkowicie zdrowe, jak i przewlekle chorujące lub niepełnosprawne.
Paluch jest jednym z największych polskich schronisk.
Najwyższa liczba podopiecznych jaka została osiągnięta w jednym momencie w schronisku to 2400 zwierząt.

Fundacja Przyjaciele Palucha jest niedawno powstałą organizacją non-profit, działającą z ramienia zarządu Schroniska na Paluchu. Instytucja wspiera działalność schroniska, poprzez finansowanie i pomoc w leczeniu chorych zwierząt, zapewnieniu im dobrych warunków do życia, szukaniu dla nich nowych rodzin oraz ochronie prawnej czworonożnych podopiecznych.

Wydarzenie rozpocznie się w połowie grudnia. Wystawę będzie można zwiedzić, spacerując wirtualnie po warszawskim Studio Tęcza, które charytatywnie wspiera PET PORTRAIT. Zarówno wernisaż, jak i aukcja prac będą dostępne na stronie internetowej wydarzenia, która będzie miała swoją premierę pierwszego dnia licytacji (sprawdź profile społecznościowe akcji, linki poniżej).
Aukcja prac zaprezentowanych na wystawie odbędzie się w dniach 10-20 grudnia 2020. Natomiast wernisaż będzie dostępny do obejrzenia jeszcze przez rok. Do rozpoczęcia akcji cały czas można śledzić wydarzenie na mediach społecznościowych.

Instagram akcji: instagram.com/petxportrait
Fanpage akcji: facebook.com/petxportrait
reklama

Sprawdź też inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę