Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Ochota - dlaczego warto kupić tu mieszkanie pod inwestycję?

Ochota - dlaczego warto kupić tu mieszkanie pod inwestycję?

reklama
fb tt w msg wa tm em cp

Inwestycja w nieruchomości przez wielu Polaków nadal postrzegana jest jako jedna z lepszych możliwości lokaty kapitału. I nic w tym dziwnego, bowiem stopa zwrotu z zakupu mieszkania jest o wiele wyższa niż lokat na popularnych kontach oszczędnościowych. Jednocześnie zakup mieszkania pod wynajem jest bezpieczniejszy niż spekulacje na walutach, gra na giełdzie czy inwestowanie w fundusze. Zakup nieruchomości pod inwestycje jest szczególnie opłacalny w stolicy, gdzie chętnych na wynajem zarówno krótko, jak i długoterminowy nie brakuje. Jedną z popularniejszych dzielnic wśród inwestorów jest Ochota. Dlaczego warto kupić tu mieszkanie pod inwestycję? Sprawdzamy.

Mieszkanie pod inwestycje na Ochocie: wynajem studentom

Dane statystyczne podają, że aż 46% studentów na czas roku akademickiego wynajmuje mieszkania w pojedynkę lub w grupach. Wśród żaków największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania w pobliżu uczelni, a także w centrum miast, gdzie toczy się życie nocne. Jeśli więc w Warszawie szuka się mieszkania pod inwestycje i za grupę docelową uważa studentów, idealną lokalizacją będzie Ochota. W dzielnicy znajdują się wydziały Politechniki Warszawskiej, a także Warszawski Uniwersytet Medyczny i Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych. Bliskość prestiżowych uczelni sprawia, że chętnych na wynajem nie brakuje.

Mieszkanie pod inwestycje na Ochocie: wynajem pracującym singlom

Ochota to jedna z bardziej klimatycznych dzielnic. Nie brakuje tu stylowych i minimalistycznych kamienic, a także nowoczesnych apartamentowców spełniających kryteria nawet najbardziej wymagających inwestorów. Dużym plusem mieszkań na nowych osiedlach są atrakcyjne rozkłady pomieszczeń. Inwestorzy na warszawskiej Ochocie znajdą duży wybór mieszkań dwupokojowych o metrażu w przedziale 35-45 metrów kwadratowych. Takimi nieruchomościami zainteresowane są głównie młode osoby rozpoczynające samodzielne życie w Warszawie. Chętnie wynajmują oni mieszkania na Ochocie, która graniczy z Wolą i Mokotowem – biznesowymi dzielnicami Warszawy.

Zachętą do inwestycyjnego zakupu mieszkania na Ochocie będzie też dobra komunikacja z innymi dzielnicami Warszawy. Dojazd z centrum dzielnicy do Śródmieścia zajmuje ok. 15 minut tramwajem. Oprócz tego do dyspozycji są linie autobusowe dzienne i nocne.

Mieszkanie pod inwestycje na Ochocie: wynajem dla rodzin z dziećmi

Mieszkania na sprzedaż na Ochocie to także dobry wybór, jeśli najemców będzie się szukać wśród rodzin z dziećmi. Na Ochotę przyciąga ich bogata oferta edukacyjna zarówno w zakresie edukacji podstawowej, jak i ponadpodstawowej. Zaletą dla rodzin z dziećmi będzie również łatwy dostęp do terenów zielonych i rekreacyjnych. Park Szczęśliwicki, górka Szczęśliwicka Park Baśniowy i Park Wielkopolski zapewniają rozrywkę o każdej porze roku. Rozbudowana infrastruktura gwarantuje natomiast, że żyć będzie się wygodnie i komfortowo.

Mieszkanie pod inwestycje na Ochocie: wynajem krótkoterminowy

Warszawska Ochota to również pożądana lokalizacja dla inwestorów, szukających mieszkań pod najem krótkoterminowy. Dobra komunikacja ze Śródmieściem pozwala oferować mieszkania w dzielnicy turystom chcącym poznać urok stolicy. Jednocześnie, zwiedzającym Ochota proponuje wiele własnych atrakcji m.in. liczne restauracje, cukiernie i klubokawiarnie, teatry (Och-Teatr, Teatr Ochoty), bibliotekę multimedialną, Niewidzialną Wystawę oraz Muzeum Ikon. 

Opracowanie: GetHome.pl

reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę