Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Zasłuchani w opowieści – audiobook dla seniora – „Dewajtis” Maria Rodziewiczówna

Zasłuchani w opowieści – audiobook dla seniora – „Dewajtis” Maria Rodziewiczówna

reklama
   udostępnij tweetnij wykop
"Dewajtis" Marii Rodziewiczówny rozpoczynamy nowy cykl "Zasłuchani w opowieści - audiobook dla seniora". Projekt zrealizowały Fundacja Wolne Dźwięki.pl w partnerstwie z Fundacją Polskiego Funduszu Rozwoju.

Dewajtis, pradawny dąb, od wieków jest wiernym świadkiem życia żmudzkich wiosek. Zdaje się przeżywać emocje wraz z mieszkańcami: roni liście, jakby płacząc nad ich rozpaczą. Wiosną z nową nadzieją przyjmuje zieloną barwę. Latem szumi, jakby gwarząc z odpoczywającą pod nim młodzieżą.

Pod jego koroną wytchnienie znajduje Marek Czertwan, który – choć najstarszy, odziedziczył po ojcu jedynie powinność zarządzania nie swoim majątkiem. Z godnym podziwu samozaparciem zabiega o gospodarstwo, kulturę i bogactwo naturalne powierzonej ziemi. Czy odnajdzie również wdzięczność za swoją pracę? Czy stanie się szczęśliwym człowiekiem?

Maria Rodziewiczówna (1864-1944) była przede wszystkim właścicielką ziemską, działaczką społeczną i nowoczesną, silną kobietą. Pisarką została przy okazji, pierwsze opowiadania i powieści wydając dla podreperowania domowego budżetu. Podczas II wojny światowej wyjechała do Warszawy, gdzie przeżyła powstanie, otoczona opieką przez przyjaciół, PCK i powstańców. Jej książki, poza fabułą obyczajową, posiadały wydźwięk patriotyczny i wiarę w wewnętrzną przemianę człowieka. Zarówno jako pisarka, jak i pani majątku Hruszowa, zyskała szacunek ludzi, dla których i z którymi pracowała.

BEZPIECZNIE I BEZ WYCHODZENIA Z DOMU!

Wersja elektroniczna dostępna za darmo z kodem: DEWAJTIS na stronie wolnedzwieki.pl

Jesteś seniorem i mieszkasz w Wesołej, nie masz dostępu do internetu, zadzwoń: 22 773 55 99 - nasi Wolontariusze dostarczą Ci AUDIOBOOK CD do skrzynki pocztowej (liczba egzemplarzy ograniczona, zapisy na CD od 5 marca do wyczerpania zapasów).
reklama

Sprawdź też inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę