Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Gdzie w Warszawie bezpiecznie i szybko pożyczysz kilka tysięcy złotych?

Gdzie w Warszawie bezpiecznie i szybko pożyczysz kilka tysięcy złotych?

reklama
Od 2020 roku wiele najprostszych czynności stało się skomplikowanych. Wszystko przez pandemię i permanentne zagrożenie zdrowia. Przykładem jest pożyczanie pieniędzy. Coraz częściej zadajemy sobie pytanie nie tylko gdzie korzystnie zaciągnąć pożyczkę, ale i jak zrobić to bezpiecznie? Sprawdzamy, jakie możliwości mają mieszkańcy Warszawy.

Federacji Konsumentów przeprowadziła badanie jak Polacy radzą sobie finansowo w wyniku pandemii Covid19. Okazuje się, że ponad połowa z badanych (56%) uważa, że ich sytuacja pozostała stabilna, ale z drugiej strony aż 39% twierdzi, że ich sytuacja finansowa pogorszyła się. Z tego też powodu 7% Polaków musiało ratować domowy budżet pożyczką. W najbliższym czasie po takie samo rozwiązanie zamierza sięgnąć kolejnych 8% Polaków, natomiast aż 37% naszych rodaków nie wyklucza takiego kroku. Wśród tych osób są zarówno mieszkańcy dużych miast, jak i małych miejscowości. My sprawdzamy, gdzie w Warszawie można zaciągnąć pożyczkę bezpiecznie i szybko.

Gdzie pożyczyć pieniądze w Warszawie?

Warszawa to stolica, ale i miasto, w którym zamieszkuje ponad 1,8 mln osób. W tak dużej miejscowości nie ma żadnego problemu z tym, żeby pożyczyć pieniądze. Do tego można korzystać różnych rozwiązań. W Warszawie mają placówki, a często również i siedzibę, wszystkie największe banki. To daje oczywiście duże możliwości. Można korzystać z szerokiej oferty kredytowej zarówno w instytucjach państwowych, jak i prywatnych. Warto zatem przeanalizować różne oferty i w ten sposób wybrać najkorzystniejszy kredyt. Na początek najlepiej spróbować w banku, w którym mamy konto osobiste lub korzystamy z innych produktów tej instytucji. Nie wolno jednak ograniczać się tylko do weryfikacji jednego banku, bo w innym może być korzystniejsza oferta.

Warto się jednak zastanowić, czy w banku rzeczywiście pożyczymy pieniądze bezpiecznie pod względem epidemiologicznym i szybko. Trzeba pamiętać, że najczęściej zaciągnięcie kredytu wymaga osobistej wizyty w placówce stacjonarnej. Nawet oferty reklamowane jako online i tak przeważnie wymagają osobistego dopełnienia formalności. Skoro trzeba wychodzić z domu, a do tego często stać w kolejce przed placówką (w reżimie sanitarnym klienci są wpuszczani pojedynczo), trudno to uznać za bezpieczne rozwiązanie. Do tego nie ma szansy pożyczenia pieniędzy szybko, ponieważ trzeba przejść skomplikowaną procedurę i dostarczyć wielu dokumentów.

Bezpieczne pożyczanie online

Na szczęście warszawiacy nie są skazani tylko na stacjonarne placówki banków. W czasie pandemii należy unikać zatłoczonych miejsc, a najlepiej jak najrzadziej wychodzić z domu. Warto kierować się tą regułą również przy pożyczaniu pieniędzy. Z pomocą przychodzi Internet. Alternatywą dla kredytów zaciąganych w stacjonarnych placówkach banków mogą być bowiem pożyczki online. To idealne rozwiązanie szczególnie w czasie pandemii.

- Pożyczki dostępne online oznaczają, że nie ma konieczności wychodzenia z domu, żeby pożyczyć pieniądze. Wszystkie formalności można załatwić przez Internet. Wystarczy komputer lub smartfon z dostępem do sieci – podkreśla ekspert marki VIVUS. – Oprócz braku konieczności wychodzenia z domu chwilówka online pozwala również pożyczyć pieniądze bez skomplikowanych formalności. To również dobre rozwiązanie, gdy potrzebujemy pieniędzy szybko. To możliwe, ponieważ przeważnie proces pożyczkowy przy pożyczkach online jest zautomatyzowany i wspierany przez zaawansowane algorytmy oraz narzędzia do scoringu – zwraca uwagę ekspert.

Pożyczka przez Internet – jak ją wziąć?

Zaciągnięcie szybkiej pożyczki przez Internet nie jest wcale skomplikowane, a może być bezpiecznym i szybkim sposobem na zdobycie gotówki. Należy wejść na stronę www wybranej firmy pożyczkowej i tam wybrać kwotę, jaką chcemy pożyczyć oraz okres spłaty. Kalkulator powinien wyliczyć nam wszystkie koszty związane ze zobowiązaniem. Jeśli je akceptujemy, można przejść do kolejnego kroku.

Aby pożyczyć pieniądze online, trzeba złożyć wniosek o pożyczkę. Zwykle nie jest to skomplikowany formularz. Należy tam wpisać dane osobowe, adres e-mail, numer aktywnego telefonu komórkowego, konta bankowego i informacje na temat źródła oraz wysokości dochodu. Taki wniosek przesyła się do pożyczkodawcy przez Internet.

W kolejnym kroku konieczne jest potwierdzenie tożsamości. Pożyczkodawca nie ma bezpośredniego kontaktu z klientem, dlatego musi się upewnić, że to rzeczywiście człowiek, za którego się podaje. Potwierdzenie tożsamości następuje przeważnie za pomocą przelewu weryfikacyjnego. Polega on na przesłaniu z naszego konta drobnej kwoty (np. 1 gr) na rachunek pożyczkodawcy. Potem wystarczy już tylko poczekać na decyzję firmy pożyczkowej, co zwykle nie trwa długo.

W Warszawie jest bardzo wiele możliwości pożyczenia pieniędzy. Nie wszystkie jednak są równie bezpieczne i szybkie. Zamiast wychodzić do placówki stacjonarnej, lepiej zdecydować się na pożyczkę online. Dzięki niej pożyczymy pieniądze nie tylko błyskawicznie, ale i bez wychodzenia z domu.

Materiał powstał dzięki VIVUS Finance Sp. z o.o.
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
🤍 Adoptuj flaminga! ❤️