Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Szukasz materaca w Warszawie? Sprawdź jaki będzie najlepszy.

Szukasz materaca w Warszawie? Sprawdź jaki będzie najlepszy.

reklama
   udostępnij tweetnij wykop

Urządzając nowe mieszkanie lub po prostu wymieniając stary materac na nowy, warto zastanowić się nad najważniejszymi parametrami, które powinna spełniać powierzchnia do spania. Znalezienie idealnego materaca do swojego domu nie jest proste, jednak warto skorzystać z porad fachowców i przeczytać wskazówki zawarte w naszym artykule.

Materiał wypełnienia materaca - podstawowa sprawa

Jednym z najważniejszych aspektów, które należy wziąć pod uwagę podczas zakupu nowego materaca, jest kwestia wypełnienia, a więc samego wkładu. Chodzi tutaj o rodzaj materaca. Na rynku dostępne są następujące modele:

  1. Materace kieszeniowe sprężynowe - zapewniają wysoki komfort i łączą w sobie tradycję z nowoczesnością. W takim materacu każda sprężyna znajduje się w oddzielnej kieszonce, a to zapewnia doskonałą elastyczność punktową. Warto pamiętać o tym, że w sklepach dostępne są także materace multipocket sprężynowe, w których liczba sprężyn jest większa niż w modelach kieszeniowych, a to zapewnia jeszcze większą wygodę dla użytkownika.
  2. Materace piankowe - nowoczesne, coraz popularniejsze modele, które są bardzo komfortowe i powodują uczucie lekkiego „unoszenia się" nad powierzchnią. Takie modele są trwałe i wytrzymałe, a także świetnie sprawdzają się w sytuacji, gdy na jednym materacu śpią dwie osoby. 
  3. Materace lateksowe - podobne do piankowych, jednak dodatkowo są to modele antyalergiczne, które zmniejszają liczbę bakterii, roztoczy, pleśni i alergenów, a tym samym są idealne dla osób z różnymi uczuleniami. 
  4. Materace hybrydowe - łączą w sobie najlepsze cechy materacy sprężynowych i piankowych, zapewniają wysoki komfort snu, świetnie sprawdzają się w przypadku wymagających użytkowników. 

Warto wejść na stronę Materacewarszawa.eu oraz Materacepoznan.eu i sprawdzić ofertę materacy. 

Materac dla jednej osoby, czy dla dwóch?

W sytuacji, gdy na materacu śpi tylko jedna osoba, sprawa jest dosyć prosta, ponieważ wystarczy wybrać model odpowiadający indywidualnym potrzebom. Standardowa długość materaca to 200 centymetrów, natomiast jeśli chodzi o szerokość, to można wybierać między modelami o szerokości od 80 do 120 centymetrów. W przypadku, gdy na jednym łóżku śpią dwie osoby, można wybrać jeden materac (na przykład o szerokości 160 centymetrów) lub dwa osobne (po 80 centymetrów każdy). To drugie rozwiązanie dobrze sprawdzi się w sytuacji, gdy partnerzy znacznie różnią się wagą lub potrzebami w zakresie twardości. Nie należy bowiem spać na zbyt miękkim lub zbyt twardym materacu, a więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie zdrowykregoslup.pl

obraz

Proponowany model materaca 

Producentem wysokiej jakości materacy jest szwedzka marka Hilding, która w swojej ofercie posiada szeroki asortyment. Proponowanym modelem jest materac Hilding Electro, który posiada następujące cechy:

  • model hybrydowy,
  • materac składa się ze sprężyn multipocket (zapewniają wysoki poziom elastyczności punktowej), pianki wysokoelastycznej (sprężysta, wytrzymała, odporna), pianki termoelastycznej (dopasowuje się do temperatury ciała użytkownika) i pianki Fusion (miękka, przyjemna w dotyku, zapewnia 7 stref twardości),
  • dodatkowo w materacu znajduje się pianka lateksowa (wysoka odbojność i sprężystość, działanie antybakteryjne), a także naturalne włókno sizal (podwyższa twardość materaca),
  • 15 lat gwarancji ze strony producenta,
  • materac ma odpinany top, co zapewnia 6 różnych twardości, ponieważ jest to model odwracalny.
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!