Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Jak działają firmy oferujące pranie tapicerki w Warszawie?

Jak działają firmy oferujące pranie tapicerki w Warszawie?

reklama
   udostępnij tweetnij wykop

Meble tapicerowane to nieodzowny element wyposażenia pokoju dziennego, sypialni, a często także jadalni. Kupując te meble, mamy nadzieję, że będą one odznaczały si doskonałym wyglądem na przestrzeni wielu lat. Jest to jak najbardziej możliwe, jednak kluczem do sukcesu jest systematyczne czyszczenie tapicerki. W Warszawie funkcjonują nowoczesne firmy czyszczące, które mogą zaoferować swoim klientom tę usługę. W tym miejscu dowiesz się, na czym polega fachowe pranie narożników i kanap, ile kosztuje, a także, jakie korzyści może zaoferować w naszym domu.

Dlaczego systematyczne pranie tapicerki jest tak istotne?

Materiały tekstylne, z których wytwarzana jest tapicerka meblowa, są podatne na zabrudzenia, a z czasem ulegają płowieniu oraz blaknięciu na skutek promieniowania UV. W rezultacie, po kilku latach eksploatacji mebli mogą się one prezentować wyraźnie gorzej, niż w dniu zakupu. Naturalny proces starzenia, a także zabrudzenia, to niejedyny problem, który sprawia, że meble wymagają systematycznej i starannej pielęgnacji.

Brudna i zaniedbana tapicerka może stać się domem dla niebezpiecznych drobnoustrojów, takich jak bakterie oraz roztocza. Kolejnym problemem jest nagromadzający się kurz, który może mieć bardzo niekorzystny wpływ na samopoczucie oraz komfort domowników. Roztocza rozwijające się w brudnej tapicerce są powszechną przyczyną przewlekłego uczucia zmęczenia. A zatem, pranie kanap i narożników to nie tylko kwestia natury estetycznej, ale również prozdrowotnej. Właściwa pielęgnacja mebli oraz wykładzin podłogowych, wpływa na wyższy poziom higieny wnętrza.

W jaki sposób możemy samodzielnie czyścić kanapy?

Istnieją proste, domowe sposoby, które są w stanie zapobiec starzeniu mebli. Systematyczna pielęgnacja polega na dokładnym odkurzaniu oraz czyszczeniu tapicerki. W domowych warunkach wystarczy zwykły odkurzacz, miękka ściereczka, a także środek do pielęgnacji konkretnego materiału. Jeśli nie mamy pod ręką fachowych środków czystości, czyszczenie foteli czy krzeseł możemy przeprowadzić z pomocą odrobiny ciepłej wody z szarym mydłem. W usuwaniu powierzchownych plam dobrze sprawdza się również świeży sok z cytryny oraz soda oczyszczona. Możemy zaoszczędzić sporo czasu i energii decydując się na inwestycją w prosty model odkurzacza piorącego.

Jeśli nasza tapicerka ulegnie poważnym zabrudzeniom lub przebarwieniom, bądźmy bardzo ostrożni i nie ryzykujmy stosowania metod, o których przeczytamy w Internecie. W praktyce, o ile dany sposób może być skuteczny w przypadku niektórych rodzajów materiału, o tyle w przypadku innych może tylko pogorszyć sytuację. W przypadku poważnych zabrudzeń warto powierzyć sprawę specjalistom. Warto także zaznaczyć, że nawet najbardziej sumienne czyszczenie narożników i kanap nie zaoferuje nam takich efektów, co specjalistyczne pranie tapicerki w Warszawie. Dlatego, warto zastanowić się nad wybraniem tej nowoczesnej usługi.

Pranie tapicerki w Warszawie – co oferuje specjalistyczna usługa?

Specjalistyczne czyszczenie tapicerki w Warszawie to nowoczesna usługa adresowana do wszystkich osób, które pragną zadbać o doskonały wygląd mebli na dłużej. Taka usługa jest realizowana w domu klienta przez wykwalifikowane firmy czyszczące. Dysponują one profesjonalnym sprzętem, a także bogatym wyborem środków czystości, które są dobierane pod kątem specyfiki materiału. Dzięki temu, usługa jest dużo bezpieczniejsza i pozwala uzyskać długotrwałe rezultaty.

Warto co jakiś czas powierzyć swoje meble specjalistom. Jest to najlepszy sposób, na czyszczenie oraz impregnację mebli, które dzięki takim zabiegom na dłużej utrzymają swój atrakcyjny wygląd. Aby skorzystać z tej usługi, wystarczy jedynie znaleźć firmę działającą w okolicy. Duże miasta, takie jak Warszawa, to teren, na którym działa wiele takich firm. W związku z tym, profesjonalne pranie kanap i narożników możemy zamówić praktycznie od ręki.

Na czym polega fachowe pranie kanapy metodą ekstrakcyjną?

Zastanawiasz się, na czym konkretnie polega profesjonalne pranie tapicerki meblowej? Postanowiliśmy zatem przyjrzeć się fachowcom przy pracy, aby sprawdzić działanie najpopularniejszej metody ekstrakcyjnej. Jest to jedna z najczęściej stosowanych metod przez firmy oferujące pranie kanap w mieście Warszawa. Całą usługę możemy podzielić na kilka etapów:

  1. Przygotowanie mebli. Fachowiec na początku zapozna się ze stanem mebli oraz zidentyfikuje materiał, z którego została wykonana tapicerka. Znając specyfikę danego materiału, specjalista wybierze bezpieczną i optymalną metodę czyszczenia. Następnie odsunie meble od ścian, a także zabezpieczy posadzkę przed zachlapaniem.
  2. Odkurzanie tapicerki – dużą zaletą usługi jest profesjonalne zrealizowane odkurzanie, w trakcie którego wyeliminowane zostaną zabrudzenia stałe, takie jak: kurz, okruszki, paprochy, włosy, sierść zwierząt domowych. Usunięcie niewielkich drobinek o ostrych krawędziach zapobiega przetarciu materiału przy intensywnym szorowaniu tapicerki.
  3. Czyszczenie tapicerki – na dokładnie odkurzoną tapicerkę rozprowadzany jest specjalny środek czyszczący, który wywabia i rozpuszcza zabrudzenia, co ułatwia ich usunięcie. W praniu narożników i kanap można wykorzystać różnorodne środki czystości: szampony, kapsułki czy specjalne proszki. W czyszczeniu ekstrakcyjnym stosowany jest specjalny odkurzacz piorący lub ekstraktor. Brud wraz z wilgocią jest odciągany od materiału przez specjalistyczny sprzęt.
  4. Usuwanie plam – niektóre zabrudzenia mogą sprawiać większe trudności i nie pozwolą się tak łatwo usunąć. Jednak bez obaw, i na to specjaliści mają odpowiednią metodę. Do usuwania tego typu zabrudzeń wykorzystuje się profesjonalne odplamiacze przeznaczone do punktowego stosowania. To pozwala uzyskać idealna czystość mebli.

Ekstrakcyjne czyszczenie foteli, kanap i narożników metodą ekstrakcyjną pozostawia meble lekko wilgotne. Czas schnięcia zależy w głównej mierze od wentylacji w danym wnętrzu, a także od specyfiki materiału. Zwykle, już po kilku godzinach możemy cieszyć się czystymi oraz pachnącymi meblami. Bardzo popularny przebieg ma fachowe pranie wykładzin dywanowych. To kolejna usługa, która znajduje się w ofercie warszawskich firm czyszczących.

reklama

Sprawdź też inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę