Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Nowoczesna technologia jest tuż za rogiem

Nowoczesna technologia jest tuż za rogiem

reklama
   udostępnij tweetnij wykop

W dzisiejszych czasach nowoczesne technologie używane są w wielu aspektach naszego życia. Bardzo często nawet nie zdajemy sobie z nich sprawy. Często też po prostu do nich przywykliśmy i z wieloma rozwiązaniami technologicznymi przeszliśmy do porządku dziennego. Jakie są najnowsze innowacyjne rozwiązania, które do niedawna oglądane były w filmach science fiction, a teraz weszły do powszechnego użytku? W artykule przedstawiamy kilka najciekawszych.

Świat, także ten komputerowy, nieustannie się zmienia, pędzi, co rodzi potrzebę nowych odkryć i rozwiązań. W taki sposób wynalazcy chcą pomóc ludzkości na wielu płaszczyznach - od rozrywki, przez poruszanie się i rozwiązania internetowe, po udogodnienia medyczne. Wynalazków jest naprawdę sporo i trudno opisać je wszystkie. Dlatego skupmy się na tych najciekawszych, które mogą zainteresować zwykłego człowieka

Chroń drzewa. Czytaj cyfrowo

obraz
Źródło: Unsplash.com

Ebooki na dobre opanowały umysły moli książkowych. W przestrzeni publicznej nikogo nie dziwi osoba z ekranem przed twarzą, która w skupieniu wertuje wirtualne kartki czytnika. Technologia elektronicznego papieru zrewolucjonizowała rynek książki i postrzegania samych książek. Nie tylko na czytniku zmieścimy setki „woluminów”, których wszystkich nie unieślibyśmy w plecaku, ale możemy też żonglować tytułami w zależności od naszego nastroju.

Producenci prześcigają się w unowocześnianiu czytników, aby jeszcze lepiej dostosować urządzenia do gustów czytelników. Jednak wśród faworytów miłośników cyfrowych książek przoduje Rakuten Kobo. Bardzo dobrym posunięciem było wkroczenie na rynki międzynarodowe, dzięki czemu więcej osób mogło pokochać to proste acz innowacyjne urządzenie.

Niedawno premierę miał najnowszych czytnik od tego producenta z 10.3-calowym wyświetlaczem E Ink Carta 1200, czyli elektronicznym tuszem. Jest to prekursorskie zastosowanie tego rozwiązania technologicznego. W taki sposób reakcja ekranu jest o 20% szybsza od ekranu poprzedniego modelu czytnika. Testerzy wydali jednogłośną opinię, że komfort czytania jest o niebo lepszy. Model w wersji pro posiada też specjalny rysik do robienia elektronicznych notatek (także w formie rysunkowej!). Pamiętacie, jak podkreślaliście najciekawsze zdania w książkach i notowaliście w rogach? Właśnie ten sentyment zainspirował to rozwiązanie.

Gry działające na wyobraźnię

obraz
Źródło: Unsplash.com

Sentyment był również elementem przewodnim odtworzenia mody na granie na automatach. Lata 80. i 90. zdecydowanie przodowały w tego typie rozrywki, teraz, kiedy o salony z grami jest coraz trudnej, to nowa technologia przywraca sloty i automaty video. Wrzuca je do wirtualnych przestrzeni, a gracze z całego świata mogą cieszyć się z rozgrywki niezależnie w jakim miejscu przebywają i z jakiego urządzenia korzystają.

W zróżnicowany świat slotów online zabiera nas portal VegasSlotOnline. Co ciekawe strona zestawia najbardziej popularne i najlepsze gry na automatach, od tych klasycznych po video, ocenia i przedstawia, czym się charakteryzują. Gracz może mieć pewność jednego - niezależnie jaki tytuł wybierze, nawet pod sentymentalną grafiką znajdują się nowoczesne rozwiązania technologiczne, które przenoszą rozrywkę z poprzednich dziesięcioleci do XXI wieku.

Podobnie jak na czytniku tworzymy bibliotekę książek, tak opisywany portal daje nam bardzo pokaźną bibliotekę darmowych automatów online. Za sprawą innowacji wprowadzono wiele ciekawych rozwiązań, jak chociażby funkcje bonusowe i nieskończone wręcz możliwości samej rozrywki. Ci, którzy cenią bardziej współczesny design też znajdą coś dla siebie - automaty video z podrasowaną grafiką. W zależności na jaką rozgrywkę jesteś dziś gotowy, znajdziesz ją za pomocą filtrów na portalu.

Mówienie pomaga

Wszyscy znamy rozwiązania głosowe w naszych smartfonach. Nie tylko w taki sposób wydajemy urządzeniu rozkaz wybrania numeru, ale też wyszukania konkretnego zagadnienia w wyszukiwarce, napisania wiadomości SMS czy wreszcie zrobienia notatki. Możemy przyjąć, że w naszych telefonach mieszka maleńki, niewidzialny asystent.

Okazuje się, że to rozwiązanie technologiczne sprawdza się również w opiece nad osobami starszymi w przestrzeni różnych ośrodków czy sal chorych. Zautomatyzowana przestrzeń tych miejsc sprawia, że osoby swoim głosem mogą sterować infrastrukturą, na przykład zmienić kanał w telewizorze, bez konieczności wzywania personelu medycznego. Kto wie, może niebawem będziemy mogli nie tylko głosem, ale też myślami sterować nasze komputery?

Nowe rozwiązania w przenośnych komputerach

obraz
Źródło: Unsplash.com

Skoro o komputerach mowa, koniecznie przyjrzyjmy się innowacji zaproponowanej przez firmę Asus - ZenBook Duo, czyli laptop z dwoma ekranami. Na jednym można pracować, a na drugim oglądać ulubiony serial lub pisać ze znajomymi. Takie rozwiązanie jest też świetne dla grafików, którzy potrzebują - dokładnie - większej przestrzeni do projektowania i porównywania kolejnych wersji logo czy ilustracji.

Jak widzimy nasza rzeczywistość ciągle się rozszerza, bo dostajemy nowe rozwiązania technologiczne, które mają ułatwić nam codzienność. Nowinek jest sporo, teraz już od nas zależy, które podobają nam się najbardziej i które się nam po prostu przydadzą. Warto być na bieżąco, by niczego nie przegapić.

reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!